Fritzlova dcera chodí se svým bodyguardem

Report
3. 6. 2009 12:00
Perg (Rakousko) - Ještě před několika měsíci sledovala Elisabeth Fritzlová, jak jejího otce Josefa posílá soud na doživotí za to, že ji neuvěřitelných 24 let věznil a znásilňoval. Nyní se zdá, že její osobní život není tak docela v troskách.
Místo vynuceného sexu s tyranem skutečný vztah? Elisabeth Fritzlová má šanci na návrat k normálnímu životu
Místo vynuceného sexu s tyranem skutečný vztah? Elisabeth Fritzlová má šanci na návrat k normálnímu životu | Foto: Report

Zásluhu na tom má překvapivý vztah s jejím osobním strážce Thomasem W., který dostal za úkol 42letou ženu a její děti chránit poté, co je policie osvobodila ze sklepního vězení.

Pokud by se informace rakouského deníku Oesterreich ukázaly jako pravdivé, šlo by o první vztah, který si Elisabeth od svých osmnácti zvolila sama.

A zdroje, které list cituje, skutečně naznačují, že by se zneužívaná žena mohla dočkat nečekaného a rozhodně zaslouženého happyendu.

Nový domov

"Už od začátku bylo vidět, jak se s ním cítí bezpečně," popisuje zdroj z Elisabetina okolí, jak se zrodil vztah k jejímu bodyguardovi. "Jsou pár," potvrzuje svědek.

Deník Oesterreich píše, že Fritzlová našla nový domov v hornorakouském městečku Perg.

Zatím ale není jasné, zda budou společně s ní a Thomasem bydlet i její děti, jejichž otcem - a zároveň dědečkem - je 74letý tyran Josef Fritzl.

Tyran ze sklepení

Otřesný případ, který zdaleka přesáhl rakouské hranice, vyvrcholil v březnu soudním procesem, v němž se Fritzl k opakovanému násilí a věznění přiznal.

Podle očekávání ho soud poslal do konce života za mříže. Tyranův trest zahrnuje celkem jedenáct obvinění, mezi které patří vražda, otroctví, znásilnění nebo incest.

Fritzl se svou dcerou Elisabeth zplodil sedm dětí. Všechny se narodily ve sklepení domu, kde je společně s dcerou také věznil. Syn Michael dva dny po porodu zemřel.

 

Právě se děje

před 11 minutami

Wizz Air spustí od července novou linku z Prahy do albánské Tirany

Létat bude na trase dvakrát týdně.  Po ohlášení linky Českých aerolinií (ČSA) do Londýna jde o druhou zcela novou linku po koronavirové krizi na pražském letišti. Vedle toho dopravci obnovují provoz zavedených linek.

Letadla Wizz Air mezi Prahou a Tiranou budou létat vždy v pondělí a v pátek. Wizz Air bude na lince používat letadlo Airbus A320 Family v konfiguraci až pro 189 cestujících. Na trase v minulých letech létaly také Smartwings.

Provoz na pražském letišti tak bude dál ožívat po koronavirové krizi, která téměř utlumila letecký provoz. V dubnu dubnu letiště zaznamenalo bezprecedentní pokles provozu o 99,6 procenta, když odbavilo 5031 cestujících. Na konci měsíce fungovaly pouze dvě pravidelné linky, a to do Minsku a Sofie.

Další zprávy