Foto: Dětem z Rakky se sníh líbí. Uprchlíci staví sněhuláky v Libanonu, bez bund a v pantoflích

Foto: Dětem z Rakky se sníh líbí. Uprchlíci staví sněhuláky v Libanonu, bez bund a v pantoflích
Dvě ženy ze syrské Rakky procházejí uprchlickým táborem v libanonském údolí Bikáa, který se po páteční sněhové bouři ocitl pod sněhem.
Sníh pokryl stanové přístřešky uprchlíků. V podobném provizoriu žije v Sýrii přes půl milionu Syřanů.
Dětem se sníh líbí. Chlapec Mohammed z Rakky si sněhovou nadílku zatím užívá.
Sněhulákovi zima na krk nebude. Dostal šálu.
Foto: Reuters
Reuters Reuters, Obrazová sekce
Aktualizováno 5. 1. 2016 6:14
Z bohaté sněhové nadílky se v utečeneckém táboře v údolí Bikáa ve východním Libanonu těší zejména syrské děti. Sněhová bouře zasáhla zemi v pátek. Více než polovina z milionu syrských uprchlíků v Libanonu žije ve stanových osadách, garážích či opuštěných budovách.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 32 minutami

Web Ředitelství silnic a dálnic obnovil po úterním kybernetickém útoku částečně provoz

Web státní organizace Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) je opět částečně funkční. V úterý ho ochromil kybernetický útok a server byl od té doby nedostupný, nebo na něm nebyl žádný obsah. Nadále však mimo provoz zůstává server, na kterém organizace zveřejňuje dopravní informace. Počítačové systémy ŘSD počátkem tohoto týdne napadl software, který zašifroval data. Podle Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) byl kybernetický útok na profesionální úrovni.

Ještě v sobotu kolem poledne bylo na webu ŘSD pouze logo organizace a nápis "Omlouváme se, probíhá nahrávání obsahu." V neděli odpoledne už má úvodní stránka původní podobu z doby před útokem. Nefungují ale sekce webu týkající se veřejných zakázek a technických předpisů.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Zvýšit potravinové zásoby státu na 15 dní by stálo až 12 miliard, řekl šéf Správy státních hmotných rezerv

Stát má pro případ nouze uloženo ve skladech 13 milionů denních dávek potravin, které by pokryly spotřebu na zhruba 1,3 dne. Navýšení zásob potravin na 15 dní by stálo až 12 miliard korun. V České televizi v pořadu Otázky Václava Moravce to v neděli řekl předseda Správy státních hmotných rezerv (SSHR) Pavel Švagr. Ministerstvo zemědělství v současnosti navrhuje navýšit rozpočet organizaci spravující státní zásoby o půl miliardy korun.

O navýšení zásob potravin ze tří na 15 dní rozhodla předchozí vláda koncem loňského roku, uvedl Švagr. "Těch 15 dnů ale není záležitost příštího roku. Vloni byla dohoda, že bychom měli jít na těch 15 dnů v příštích 15 letech," upozornil. Vláda to ale může změnit, dodal. Naplnění skladů na více než dva týdny by vyšlo stát při současných cenách na 11 až 12 miliard korun, odhadl Švagr.

Zdroj: ČTK
Další zprávy