FOTO: Mladičkou Vlastu Černou držela StB v tajné cele, tři měsíce se nemohla umýt

Foto: Archív Vlasty Černé.
Blahoslav Baťa dap Tomáš Škoda, Blahoslav Baťa, dap
24. 6. 2019 9:09
Vlasta Černá z Brna zažila to nejhorší v Uherském Hradišti. Po nezdařeném útěku za hranice ji drželi tři měsíce ve sklepě konspirační vily, kterou StB používala na výslechy, mučení a takzvaná tajná zatčení. Dnes je pravděpodobně posledním svědkem, který si ještě pamatuje strašné podmínky v celách vily Franklovka.
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Federer rozdrtil Albota, v Basileji je už posedmnácté ve čtvrtfinále

Miláček domácích fanoušků Roger Federer porazil v druhém kole v Basileji 6:0, 6:3 Moldavana Radu Albota a při 19. startu na halovém turnaji v rodném městě si zahraje 17. čtvrtfinále. V dosavadních dvou zápasech prohrál slavný švýcarský tenista jen pět gamů.

Osmatřicetiletý Federer dnes navázal na úvodní výhru nad Němcem Peterem Gojowczykem za 53 minut a s Albotem se zdržel jen zhruba o deset minut déle. Na kurtu tak grandslamový rekordman nestrávil ještě ani dvě hodiny a upravil svou bilanci v St. Jakobshalle na 73:9.

Federer útočí v Basileji na jubilejní desátý titul, což se mu letos povedlo už na trávě v Halle. Ve čtvrtfinále se může střetnout s krajanem Stanem Wawrinkou, jehož ještě ve 2. kole čeká Američan Frances Tiafoe.

Zdroj: ČTK
Další zprávy