Foto: Exponáty pro výstavu Založeno 1918

Foto: Exponáty pro výstavu Založeno 1918
Na výstavě ke sto letům založení republiky budou k vidění i exponáty, které dosud historici neukázali. Zde je standarta z pohřbu prezidenta T. G. Masaryka v roce 1937.
Originály návrhů státní vlajky od profesora J. Bendy (1919)
Vlajka československých vojáků, kteří se cvičili na nasazení v Jerichu v tehdejším britském mandátním území Palestina. Pak bojovali u Tobruku.
Vlajka československých vojáků, kteří se cvičili na nasazení v Jerichu v tehdejším britském mandátním území Palestina. Pak bojovali u Tobruku.
Foto: Vojenský historický ústav
Jan Wirnitzer Jan Wirnitzer
18. 8. 2017 14:47
Podívejte se, co také bude k vidění na výstavě ke sto letům založení republiky v roce 2018.
 

Právě se děje

před 3 minutami

PSG vyhrál ve francouzské lize posedmé za sebou

Fotbalisté Paris Saint-Germain zvítězili v 9. kole francouzské ligy 3:0 v Nantes a po úvodních dvou porážkách v sezoně si připsali sedmou výhru za sebou. Úřadující mistři mají během vítězné šňůry skóre 23:1 a vedou tabulku o tři body před Lille, jež má k dobru nedělní utkání proti Lyonu.

Favorizované PSG se na hřišti patnáctého Nantes gólově prosadilo po přestávce. Skóre otevřel hned ve 47. minutě Ánder Herrera po přihrávce Kyliana Mbappého, jenž v 64. minutě zvýšil proměněným pokutovým kopem za faul na sebe. Výsledek pečetil dvě minuty před koncem po chybě domácí obrany Pablo Sarabia.

Nantes mělo šanci zkorigovat výsledek v 69. minutě díky pokutovému kopu, který ale Kaderu Bambovi chytil Keylor Navas.

před 1 hodinou

V USA odhlasovalo tři dny před volbami již přes 90 milionů lidí

Ve Spojených státech odevzdalo svůj hlas s předstihem před úterním termínem voleb již přes 90 milionů lidí. To je více než 65 procent počtu volebních lístků, které se dohromady sešly ve volbách před čtyřmi lety, napsala agentura Reuters. Uchazeči se snaží využít poslední dny kampaně k boji o poslední nerozhodnuté voliče v klíčových státech. Na veřejnosti v sobotu kromě nich a jejich viceprezidentských kandidátů vystoupila například i první dáma Melania Trumpová či bývalý prezident Barack Obama.

Zdroj: ČTK
Další zprávy