Dovolené prezidentů: Zeman na chalupě, Klaus ve Varech, Havel na lodi i na Hrádečku

Dovolené prezidentů: Zeman na chalupě, Klaus ve Varech, Havel na lodi i na Hrádečku
Václav Klaus s Přemyslem Sobotkou na pouti v Krkonoších (srpen 2012).
Václav Havel na Hrádečku rád hostil i přátele - třeba řízky, které právě naklepává na zahradě u své chalupy.
Oblíbené rekreační místo prezidenta Miloše Zemana, v Novém Veselí na Vysočině spoluvlastní chalupu. Alespoň část dovolené tu tráví každý rok a chystá se tam i letos.
Prezident Zeman v Novém Veselí, červenec 2016.
Foto: Petr Lemberk / MAFRA / Profimedia
Dan Poláček Dan Poláček, Obrazová sekce
Aktualizováno 7. 7. 2020 14:49
Prezident Miloš Zeman v úterý zahájil letní dovolenou. Většinu volna by měl trávit na zámku v Lánech, na několik dnů plánuje odjet také na Vysočinu, kde v Novém Veselí spoluvlastní nemovitost. Podívejte se v naší galerii na fotografie z prezidentových dovolených v minulých letech a připomeňte si také, jak je trávili jeho předchůdci v úřadě.
 

Právě se děje

před 24 minutami

Na Brněnsku vykolejila část vlaku a přerušila provoz, žádní zranění

V Tišnově na Brněnsku vykolejily ve čtvrtek dopoledne poslední dva vagony rychlíku Vysočina jedoucího z Prahy do Brna. Podle prvotních informací záchranných složek se událost obešla bez zranění. Z vlaku se evakuuje 150 lidí. Trať je zavřená, České dráhy zajišťují náhradní autobusovou dopravu. Předpokládané zprovoznění trati je v 18:00.

Zatím není jasné, co se stalo, ve hře je technická závada. Vše se vyšetřuje. "Vykolejily dva vozy, ale nejsou převrácené, stojí rovně. Zatím je to bez zjevných zranění, na místě je evakuace asi 150 lidí," řekla mluvčí Českých drah Gabriela Novotná. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy