reklama
 
 

Zuno bank už nebude zdarma. Bankomat přijde na 28 korun

30. 11. 2013 8:20
Mění se také pravidla pro vymazání poplatku za vedení "plusového" účtu.

Praha - Internetová Zuno Bank změní od 1. února 2014 svůj ceník. Běžný uživatel - i když si vybere z bankomatu hotovost jen jednou měsíčně - tím u Zuno přijde o možnost zcela bezplatného účtu.

Banka současně zlevní výběry u varianty Účet Plus, za níž ovšem standardně vybírá měsíční paušál 68 korun. Od února změní i pravidla pro "vymazání" tohoto paušálu a tedy bezplatné vedení účtu, který má v ceně i některé další služby.

Dosud je pro "vynulování" měsíčního poplatku ve výši 68 korun potřeba buď zaplatit platebními kartami od Zuno alespoň pět tisíc korun měsíčně, nebo mít v Zuno Bank uloženo alespoň 200 tisíc korun.

Od února zmírní limit pro platby u ochodníků na tři tisíce korun. Na druhou stranu skončí druhá varianta, jak bezplatný účet získat - mít v bance uloženo víc peněz.

Nová pravidla výběrů

Majitelé základního účtu, u kterého se neplatí paušál za měsíční vedení, si od února připlatí za výběry z bankomatů. Dosud mají zvýhodněnou cenu u bankomatů sesterské Raiffeisenbank: První výběr v měsíci v žlutočerných bankomatech je zdarma, další za 18 korun. S novým sazebníkem tato možnost zmizí a každý výběr z jakéhokoli bankomatu v Česku vyjde na 28 korun. Tolik dosud stojí výběry v bankomatech mimo skupinu Raiffeisenbank.

Naopak výhodnější podmínky výběrů získají od února majitelé plusových účtů od Zuna, přestože i v tomto případě zmizí zvýhodnění výběrů z bankomatů Raiffeisenbank. Dosud jsou zdarma výběry v minimální výši tisíc korun, za nižší částky si pak klienti připraví 18 korun, u cizích bankomatů 28 korun (za výběr jakékoliv částky). Od února budou moci klienti Zuno Bank vybírat ze všech bankomatů v Česku zdarma, pokud si vyberou alespoň 1000 korun, jinak zaplatí 18 korun.

Zuno Bank v Česku působí od léta 2011, je součástí rakouské skupiny Raiffeisen Bank International. Má tak stejnou mateřskou společnost jako Raiffeisenbank, které ale v Česku nepodléhá - obě banky jsou na sobě nezávislé.

Zuno má v Česku a na Slovensku celkem kolem 200 tisíc klientů, samostatně za jednotlivé státy jejich počet nesděluje. Podle informací Aktuálně.cz však zhruba dvě třetiny z nich připadají na Česko. Zuno nabízí běžné a spořicí účty, termínované vklady, spotřebitelské úvěry a kreditní karty.

Přidejte si nás na Facebook a neuniknou vám žádné novinky ze světa osobních financí.

autor: Jiří Hovorka | 30. 11. 2013 8:20

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama