Zhubněte a ušetříte. Hledá se nejlepší inovace z pojišťoven

Ekonomika Ekonomika
17. 6. 2014 16:11
Nejlepší pojišťovací novinku můžete vybírat do 23. června. Letos se o titul Pojišťovacího inovátora uchází celkem 16 institucí.
ilustrrační foto
ilustrrační foto | Foto: Isifa / Thinkstock

Praha – Zhubněte aspoň šest nebo sedm kilo a ušetříte na pojistném statisíce. Kouříte? Pak si za životní pojištění logicky připlatíte. Soukromé pojišťovny začínají klienty tlačit ke zdravějšímu životnímu stylu. Nejvíce v zohlednění rizikových faktorů pokročily pojišťovny Aegon a Allianz.

Aegon se nově snaží přilákat i klienty s nadváhou, kteří ale chtějí zhubnout. Pokud dokážou během dvou let své BMI (Body Mass Index – poměr výšky a váhy) snížit o dva body, platí jen nejnižší možné pojistné. Průměrně vysokému člověku stačí zhubnout o šest až sedm kilogramů. Kromě věku hraje při stanovení pojistného roli i kouření a případné rizikové parametry jako vyšší krevní tlak a cholesterol.

Také Allianz využívá „indikátor obezity“. Klient ve věku 35 let, pojištěný na riziko smrti, zaplatí při správném poměru výšky a váhy vůči základním sazbám o pět procent méně. Naopak u BMI nad 30 (například 180 cm/98 kg) je přirážka 10 až 20 procent.

Hlasujte do 23. června

Vedle individuálněji zaměřených produktů se pojišťovny v poslední době zaměřují na využití moderních technologií nebo širší škály rizik. Která z novinek je nejlepší? O tom rozhoduje veřejnost v anketě Pojišťovací inovátor 2014, která je součástí výzkumu Nejlepší pojišťovna 2014. Vyhlašovatelem jsou Hospodářské noviny, partnery jsou společnosti IBM a KPMG.

Nejlepší pojišťovací novinku, kterou nominovaly samy pojišťovny, můžete vybírat do 23. června na webu NejPojistovna.cz. Letos se o titul Pojišťovacího inovátora uchází celkem 16 institucí.

Loni si titul odnesl produkt SafeLine Rent+ od pojišťovny Uniqa. Jedná se o autopojištění, které se aktivně zapojuje do řešení nouzových situací. Nárazové čidlo zabudované uvnitř automobilu umožňuje přenášet okamžitě informace o kritické situaci vozidla na dispečink asistenční služby, který bezodkladně organizuje pomoc. Služby střežení vozidla i rychlé pomoci v nouzi fungují v rámci celé Evropy.

Hlasovací formulář a seznam všech nominovaných inovací letošního ročníku najdete zde.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Basketbalistky USK v EL na závěr bubliny v Turecku porazily Gdyni

asketbalistky USK Praha dnes ve třetím kole Evropské ligy porazily Gdyni 85:76. Výběr trenérky Natálie Hejkové tak úvodní část základní skupiny v Istanbulu zakončily s bilancí dvou vítězství a jedné porážky. Zbývající tři zápasy, ve kterých se bude hrát o dvě místa ve čtvrtfinále, čekají český celek v lednu.

Hráčky USK k zápasu nastoupily den po výhře 80:79 nad Lyonem, v prvním utkání v protikoronavirové bublině v Turecku v úterý podlehly 70:77 domácímu Fenerbahce. Gdyně naopak v Turecku prohrála obě dosavadní utkání ve skupině a ani proti Pražankám neuspěla.

Po vyrovnané první čtvrtině se ve druhé podařilo USK odskočit a po prvním poločase vedl 42:34. Největší zásluhu na tom měla pivotka Brionna Jonesová, která si v úvodním dějství připsala 16 bodů a sedm doskoků. Alyssa Thomasová k vedení přispěla 13 body, osmi doskoky a pěti asistencemi.

Po přestávce hráčky USK drama nepřipustily a vedení postupně navýšily až na rozdíl 17 bodů. Nakonec vyhrály 85:76 a před druhou částí základní skupiny, kde se od 19. do 21. ledna bude hrát o dvě postupová místa, mají stejnou bilanci jako Lyon a Fenerbahce. Gdyně je s třemi porážkami poslední.

Nejlepší střelkyní zápasu byla s 28 body a deseti doskoky Jonesová. Americká pivotka odehrála celý zápas stejně jako její krajanka Thomasová, která s bilancí 19 bodů, 11 doskoků a 12 asistencí zaznamenala triple-double. V dresu Gdyně byla s 24 body nejlepší Alice Kuneková.

Evropská liga basketbalistek - 3. kolo:

Skupina B (Istanbul):

Gdyně - USK Praha 76:85, Fenerbahce Istanbul - Lyon 70:84.

Tabulka:

1. Lyon 3 2 1 252:207 5
2. USK Praha 3 2 1 235:232 5
3. Fenerbahce Istanbul 3 2 1 227:224 5
4. Gdyně 3 0 3 203:254 3

 

Další zprávy