Zdarma bude opět zdarma, mBank zruší omezení plateb

Petr Kučera Petr Kučera
14. 9. 2011 16:52
K předchozímu systému se banka vrátí od poloviny listopadu

Praha - Internetová mBank zruší omezení pro odchozí platby, které zavedla od loňského října. Všechny platby z běžného účtu mKonto do jiných tuzemských bank tak budou opět zdarma.

mBank tak zřejmě reaguje na letošní vstup Zuno Bank, která se stejně jako ona profiluje jako čistě online banka a nabídla nulové poplatky za odchozí platby. Tyto poplatky (při zadání přes internet) neúčtuje ani Fio banka, která na trh vstoupila vloni.

Ke změně však dojde až od 15. listopadu. Banka chce totiž dodržet dvouměsíční lhůtu, kterou pro oznámení změn v sazebníku stanoví zákon o platebním styku. Zákon nicméně nezakazuje, aby se úpravy ve prospěch klientů projevily v praxi ihned, ačkoliv k formální změně dojde až později.

mBank omezila bezplatné odchozí platby kvůli údajnému zneužívání k podnikatelským účelům. Původně chtěla omezení zavést od loňského srpna, po vlně kritiky ze strany klientů posunula termín na začátek října.

Od té doby je možné bezplatně odeslat jen 10 odchozích plateb do jiné banky během kalendářního měsíce. Každá další platba přijde na tři koruny. Omezení se netýkalo trvalých příkazů a inkas, stejně jako plateb na jiný účet v mBank.

"Jednotlivé případy budeme od 15. listopadu posuzovat individuálně. Není tedy stanoven žádný, ani orientačni limit," říká k další obraně proti nadměrnému využívání bezplatných plateb mluvčí mBank Ivana Buriánková.

"Případné další změny v sazebniku v tuto chvili - i s ohledem na konkurenci - nemohu potvrdit," dodává mluvčí.

Foto: Aktuálně.cz
Čtěte také:
Ušetřete přes tisícovku ročně, neplaťte za účet v bance
Kellnerova Air Bank začne 1. listopadu. Známe detaily
Daňový trik Zuno Bank pokračuje, pojistil ho zákon

 

Právě se děje

před 2 hodinami

V porotě letošní soutěže Miss Germany zasednou po 93 letech pouze ženy

Zasedne v ní například přebornice v karate, televizní hlasatelka či bývalá krajně pravicová politička. Poprvé za 93 let existence v ní ale nebude zastoupen ani jeden muž, napsal britský list The Times.

Motto nově koncipované Miss Germany zní "Podpora autentických žen". Šestnáct adeptek na titul porotkyně příští měsíc posoudí na základě jejich osobností a životních příběhů.

Neznamená to, že se v porotě v budoucnu už žádný muž neobjeví, řekl šéf soutěže Max Klemmer. Nicméně každý, kdo se bude chtít porotcem stát, bude muset projít testem, zda se ztotožňuje s novým konceptem soutěže.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Při útoku ozbrojenců na motel v mexickém státě Guanajuato zemřelo nejméně devět lidí

Skupině těžce ozbrojených mužů se podařilo uprchnout. Útočníci se vloupali do hotelu a restaurace u silnice, kde zahájili palbu. V zařízení zemřelo šest lidí, mezi nimi také dvě zaměstnankyně motelu, kuchařka a servírka.

Stát Guanajuato ve středním Mexiku je důležitým průmyslovým centrem. Zločinné gangy jsou zde velmi aktivní, a to zejména při krádeži paliva. a Není výjimkou, že útočí právě na místa, kde často zastavují řidiči kamionů, píše agentura AFP. 

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Koronaviru podlehlo již 56 lidí, podezření na infekci hlásí Vídeň

Novému koronaviru v Číně podlehlo již 56 lidí a nakažených je přes 2000. S odvoláním na úřady provincie Chu-pej, odkud se infekce začala šířit, o tom informovaly zahraniční tiskové agentury. První nemocnou s podezřením na koronavirus - čínskou letušku - dnes oznámilo Rakousko, první potvrzený případ rovněž ohlásila Kanada.

Zdroj: ČTK
Další zprávy