Zdarma bude opět zdarma, mBank zruší omezení plateb

Petr Kučera Petr Kučera
14. 9. 2011 16:52
K předchozímu systému se banka vrátí od poloviny listopadu

Praha - Internetová mBank zruší omezení pro odchozí platby, které zavedla od loňského října. Všechny platby z běžného účtu mKonto do jiných tuzemských bank tak budou opět zdarma.

mBank tak zřejmě reaguje na letošní vstup Zuno Bank, která se stejně jako ona profiluje jako čistě online banka a nabídla nulové poplatky za odchozí platby. Tyto poplatky (při zadání přes internet) neúčtuje ani Fio banka, která na trh vstoupila vloni.

Ke změně však dojde až od 15. listopadu. Banka chce totiž dodržet dvouměsíční lhůtu, kterou pro oznámení změn v sazebníku stanoví zákon o platebním styku. Zákon nicméně nezakazuje, aby se úpravy ve prospěch klientů projevily v praxi ihned, ačkoliv k formální změně dojde až později.

mBank omezila bezplatné odchozí platby kvůli údajnému zneužívání k podnikatelským účelům. Původně chtěla omezení zavést od loňského srpna, po vlně kritiky ze strany klientů posunula termín na začátek října.

Od té doby je možné bezplatně odeslat jen 10 odchozích plateb do jiné banky během kalendářního měsíce. Každá další platba přijde na tři koruny. Omezení se netýkalo trvalých příkazů a inkas, stejně jako plateb na jiný účet v mBank.

"Jednotlivé případy budeme od 15. listopadu posuzovat individuálně. Není tedy stanoven žádný, ani orientačni limit," říká k další obraně proti nadměrnému využívání bezplatných plateb mluvčí mBank Ivana Buriánková.

"Případné další změny v sazebniku v tuto chvili - i s ohledem na konkurenci - nemohu potvrdit," dodává mluvčí.

Foto: Aktuálně.cz
Čtěte také:
Ušetřete přes tisícovku ročně, neplaťte za účet v bance
Kellnerova Air Bank začne 1. listopadu. Známe detaily
Daňový trik Zuno Bank pokračuje, pojistil ho zákon

 

Právě se děje

Další zprávy