reklama
 
 

Záložna Ano se přejmenovala. Už nechce být spojována s vítězem voleb

24. 10. 2017 14:05
Záložna změnila jméno na Ney spořitelní družstvo. Ano spořitelní družstvo vzniklo v roce 1999.

Praha - Ano spořitelní družstvo od 23. října změnilo název na Ney spořitelní družstvo. Změna nemá žádný vliv na vlastnickou strukturu, podmínky členství nebo nabízené produkty, sdělil předseda představenstva záložny Petr Illetško. Jedním z důvodů změny bylo omezení spekulací o napojení kampeličky na hnutí ANO.

"Novým názvem chceme dát najevo, že zůstáváme moderní institucí, která nabízí řadu atraktivních produktů. Změna názvu je zároveň příležitostí, jak omezit dezinformace o našem napojení na hnutí ANO. Jsme apolitickou institucí," uvedl Illetško.

Změna názvu se podle něj nedotkne hospodaření družstva. Navíc jsou veškeré vklady členů ze zákona stoprocentně pojištěny až do 100 000 eur (cca 2,6 milionu Kč). Zároveň ale platí, že členové družstva musí složit členský vklad ve výši alespoň desetiny z celkových vkladů v záložně. Ty jsou pak zhodnocovány podle hospodářských výsledků družstva a v nejhorším případě o ně družstevnícii mohou zcela přijít.

Nový název družstva vzešel ze 1300 alternativních variant. Řada ryze českých návrhů narazila na problémy s registrací ochranné známky, uvedlo družstvo.

Ano spořitelní družstvo vzniklo v roce 1999 pod názvem Spořitelní a úvěrové družstvo Royal Savings and Loans. V roce 2009 změnilo obchodní jméno na Royal Capital družstevní záložna. Pod hlavičkou ANO spořitelní družstvo působilo od konce roku 2011.

Kampelička patří na trhu mezi menší, podle výroční zprávy za rok 2016 má bilanční sumu ve výši 1,8 miliardy korun.

autoři: ČTK, Ekonomika | 24. 10. 2017 14:05

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama