Výhody na kartách zachováme, slibuje Raiffeisenbank bývalým klientům Citibank

Olga Skalková Olga Skalková, František Mašek
12. 1. 2016 7:50
Na přelomu února a března převezme retailovou část Citibank tuzemská Raiffeisenbank. Klienti se zatím nemusejí bát, že by přišli o oblíbené benefity - přinejmenším do konce letošního roku. Raiffeisenbank chce získané klienty do své sítě začlenit postupně a vyhnout se tak riziku, že se převod projeví ve zhoršené funkčnosti služeb.
Klienti Citibank přejdou pod Raiffeisenbank. (Ilustrační foto.)
Klienti Citibank přejdou pod Raiffeisenbank. (Ilustrační foto.) | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Praha – Majitelé kreditních karet Citibank se zatím nemusejí bát, že by letos přišli o oblíbené benefity poté, co klienty z řad fyzických osob převezme Raiffeisenbank.

Jde zejména o vracení dvou procent z každé platební transakce bez jakýchkoliv dalších podmínek, což Citibank nabízela jako jediná na trhu. Nekončí ani slevový program vázaný k jednotlivým typům karet nebo možnost zdarma využívat salonek na pražském Letišti Václava Havla.

„Současné podmínky zachováme alespoň do konce roku. Co bude dál, v tuto chvíli nedokážu říci, nicméně v každém okamžiku se budeme snažit nabízet ty nejlepší karty na trhu,“ slibuje Vladimír Kreidl, člen představenstva Raiffeisenbank odpovědný za retail.

Retailová část Citibank přejde pod tuzemskou Raiffeisenbank na přelomu letošního února a března, smlouva o prodeji byla podepsána loni v září. Česká pobočka Citibank, která fyzickým osobám vedle kreditních karet nabízela také účty či investiční produkty, se bude orientovat jen na služby pro firmy a korporace.

Raiffeisenbank chce získané klienty do své sítě začlenit postupně a vyhnout se tak riziku, že se převod projeví ve zhoršené funkčnosti služeb. Ze systémů Citibank proto plánuje její klienty převádět během celého letošního roku.

„Nejvíce klientů s kartami k nám bude přecházet během léta a podzimu. Celý manévr uzavřeme koncem roku,“ upřesňuje Kreidl, člen představenstva RB odpovědný za retail. Karty Citibank podle něj zůstanou stejně funkční jako dosud až do okamžiku, kdy je nahradí karta Raiffeisenbank.

„Každý klient dostane v určitém okamžiku informaci, že jeho kartu nahradíme novou. Doručíme mu ji poštou a bude fungovat stejně jako ta předchozí. Aktivace karty prostřednictvím první transakce bude velmi pohodlná,“ popisuje Kreidl. Lidé by tak měli zůstat bez funkční karty jen několik hodin v noci, kdy budou přecházet data ze systému Citibank do systému Raiffeisenbank. Zmíněné benefity pak – přinejmenším do konce letošního roku – půjde využívat i na nových kartách.

Zachování podmínek na druhou stranu znamená, že klienti Citibank budou i nadále platit vyšší úrok z peněz, které na kreditní kartu nevrátí v bezúročném období. Citibank tyto půjčky úročí sazbou 23,99 procenta a patří v tomto ohledu k dražším bankám na trhu, Raiffeisenbank prodává své nejčastěji nabízené kreditní karty Style se sazbou začínající od 17 procent. Peníze vybrané z bankomatu pak Citibank úročí sazbou 29,99 procenta, Raiffeisenbank u karet Style sazbou 22,56 procenta.

Udržet současné podmínky chce Raiffeisenbank také pro dosavadní klienty Citibank s běžnými či spořicími účty nebo investičními produkty. To platí i pro účet Citigold pro klienty s aktivy nad jeden a půl milionu korun – nicméně budou se  muset rozloučit s možností obsluhovat svůj účet z jakékoliv pobočky Citibank v cizině.

 

Právě se děje

před 2 minutami

Jihokorejský ministr, který měl řešit korupci ve vládě, kvůli vlastním skandálům nabídl rezignaci. V úřadu byl od začátku září

Nový jihokorejský ministr spravedlnosti Čo Kuk, jehož jmenování kvůli korupčnímu skandálu jeho rodiny vyvolalo v zemi demonstrace a otřáslo místní liberální vládou, dnes nabídl rezignaci. Informovaly o tom dnes agentury Reuters a AP. Zatím podle nich není jasné, zda jihokorejský prezident Mun Če-in demisi přijme.

Hlava státu Čoa jmenovala do funkce 9. září, jeho hlavním úkolem bylo dovést do konce reformu prokuratury. Cílem reformy je poskytnout více pravomocí policii a vytvořit zvláštní agenturu, která by se zabývala korupčními kauzami vysoce postavených vládních činitelů.

Příchod dřívějšího prezidentova poradce pro občanské záležitosti a profesora práva vyvolal protesty, protože úřady vyšetřují finanční investice jeho rodiny a také sporné přijetí jeho dcery na univerzitu. V Soulu ale manifestovali i Čoovi příznivci, kteří kauzu označovali za umělou a hon na čarodějnice. Sám Čo popírá, že by se dopustil něčeho nezákonného.

Zdroj: ČTK
před 16 minutami

Svíce u Gottovy vily na Bertramce se na přání rodiny zatím odklízet nebudou

Termín úklidu byl na přání rodiny odložen, zatím není známo na kdy. Lidé začali chodit spontánně k vile 2. října, kdy bylo oznámeno úmrtí osmdesátiletého zpěváka. Místo zaplavili svíčkami, květinami, vzkazy, fotografiemi, plyšáky, balonky a dalšími předměty.

"Na přání rodiny se termín úklidu pietního místa Nad Bertramkou posouvá, přesný termín zatím není znám. Vše řeší hlavní město Praha přímo s rodinou," napsala mluvčí TSK Lišková.

před 34 minutami

Čínský vývoz i dovoz v září klesly více, než se čekalo, může za to slabší celosvětová poptávka a americká cla

Vývoz z Číny v září klesl více, než se čekalo a dovoz se snížil již pátý měsíc za sebou. Na vývoz má negativní dopad slabší globální poptávka a rostoucí americká cla na čínské zboží. Pokles dovozu pak ukazuje, že domácí poptávka je slabá. Druhá největší ekonomika světa tak bude zřejmě potřebovat další stimulaci ekonomiky, napsala agentura Reuters.

Vývoz ze země se v září podle údajů celního úřadu snížil meziročně o 3,2 procenta, zatímco analytici čekali pokles jen o tři procenta. Dovoz se pak propadl o 8,5 procenta místo očekávaných 5,2 procenta.

Bilance zahraničního obchodu však skončila v přebytku 39,65 miliardy USD (928,2 miliardy korun). V srpnu přebytek činil 34,84 miliardy USD a analytici čekali, že se sníží na 33,3 miliardy USD. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy