Máte víc peněz než ostatní Češi? Zkuste novou aplikaci, porovná příjmy v celé EU

pk pk
1. 7. 2018 15:36
Statistický úřad Eurostat zveřejnil na svém webu aplikaci, která umožňuje jednoduše porovnat příjmy domácností v jednotlivých státech. Stačí zadat dva údaje: Jaký je měsíční čistý příjem vaší domácnosti a jak staré osoby v ní žijí. Následně se dozvíte, jak jste na tom v porovnání s ostatními obyvateli. Součástí je také odkaz na podrobnější informace ohledně výdělků či cen v jednotlivých státech.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: iStock

Odkaz na aplikaci Eurostatu: Porovnejte čistý příjem vaší domácnosti s ostatními.

 

Právě se děje

před 19 minutami

Testovací let vrtulníku Ingenuity na Marsu NASA kvůli chybě při prověrce o tři dny odložila

První testovací let malého vrtulníku Ingenuity na Marsu byl o tři dny odložen kvůli problému, který se vyskytl při zkoušce vysokých otáček rotorů. Informoval o tom na svém webu americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA).

Předběžný termín prvního letu Ingenuity americká vesmírná agentura původně stanovila na tuto neděli. Na základě údajů, které z vrtulníku dostala v pátek pozdě večer, se však NASA rozhodla let odložit. První možný termín letu je středa 14. dubna.

Důvodem je, že během páteční prověrky vysokorychlostních otáček rotorů kontrolní zařízení ukončilo dřív sekvenci příkazů ovládajících test. To se stalo ve chvíli, kdy se měl letový počítač přepnout z předletového módu na mód letový. Podle NASA je ale vrtulník v pořádku a v bezpečí a na Zemi poslal úplnou sadu telemetrických údajů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy