Vybrali jste nejlepší finanční produkty. Tady jsou

Jiří Hovorka Jiří Hovorka
18. 5. 2012 15:25
Jubilejní desátý ročník soutěže Zlatá koruna zná vítěze hlasování veřejnosti

Praha – Jubilejní desátý ročník soutěže finančních produktů Zlatá koruna zná vítěze prvních dvou kategorií.

Cenu veřejnosti vyhrála počtvrté za sebou Internet Banka od GE Money Bank. Prvenství v Ceně podnikatelů pak po dvouletém kralování neobhájilo mBusiness Konto od mBank, více hlasů letos získal Podnikatelský účet bez poplatků od Fio banky.

Zmíněné dvě kategorie jsou jediné, kde o vítězích rozhoduje širší veřejnost. Celkem letos prostřednictvím internetu a SMS hlasovalo zhruba 152 tisíc lidí, kteří mohli vybírat z více než 700 finančních produktů na českém trhu.

O ostatních vítězích Zlaté koruny rozhoduje porota složená z více než 300 finančních odborníků. Na začátku června vyhlásí výsledky čtrnácti specializovaných kategorií a dále Novinku roku.

Cena veřejnosti – konečné pořadí produktů do 10. místa

1. Internet Banka / GE Money Bank, a.s. 2. mKonto - osobní účet / mBank - BRE Bank SA, organizační složka podniku 3. Kreditní karta Cetelem / Cetelem ČR, a.s. 4. Klasický spotřebitelský úvěr Cetelem (nákup zboží na splátky) / Cetelem ČR, a.s. 5. Fio Osobní účet bez poplatků / Fio banka 6. Era osobní účet / Poštovní spořitelna 7. 1. povinné ručení bez povinností s chytrým telefonem a aplikací Pojišťovna / Česká pojišťovna a.s. 8. Spořicí účet ING Konto / ING Bank N.V., organizační složka 9. Servis 24 / Česká spořitelna, a.s. 10. Allianz penzijní připojištění s nadprůměrným výnosem / Allianz penzijní fond, a. s.

Cena podnikatelů – konečné pořadí produktů do 10. místa

1. Fio Podnikatelský účet bez poplatků / Fio banka 2. mBusiness Konto / mBank - BRE Bank SA, organizační složka podniku 3. Autoúvěr/Motoúvěr Cetelem pro podnikatele / Cetelem ČR, a.s. 4. Konto Genius Business Active / GE Money Bank, a.s. 5. Spořící účet pro fyzické osoby podnikatele a právnické osoby / GE Money Bank, a.s. 6. mBusiness eMax / mBank - BRE Bank SA, organizační složka podniku 7. Jistota / Česká pojišťovna a.s. 8. Allianz Autoflotily se šestým smyslem / Allianz pojišťovna, a. s. 9. Trend / Kooperativa pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group 10. Investiční úvěr 5 plus / Česká spořitelna, a.s.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

WADA opět suspendovala moskevskou antidopingovou laboratoř

Světová antidopingová agentura WADA odebrala moskevské laboratoři oprávnění, které jí umožňovalo provádět analýzy krevních vzorků pro biologické pasy sportovců. K předběžnému opatření organizace sáhla měsíc a půl poté, co Rusko potrestala čtyřletým zákazem účasti na vrcholných sportovních akcích kvůli manipulaci s daty z moskevské laboratoře.

Zařízení v ruské metropoli bylo suspendováno už v roce 2015, kdy se poprvé objevilo podezření z krytí dopingu domácích sportovců. Oprávnění provádět analýzy krevních vzorků Moskva získala částečně zpět v roce 2016. Nyní může laboratoř dokončit prověrku vzorků, které už obdržela, nové ale musí být poslány do jiných zařízení.

WADA 9. prosince rozhodla, že příští čtyři roky nesmí Rusko na olympijských a paralympijských hrách ani světových šampionátech vystupovat pod svou vlajkou a se svou hymnou. Na vrcholných akcích včetně OH 2020 v Tokiu a ZOH 2022 v Pekingu by se mohli jako neutrální sportovci představit jen ti závodníci, kteří prokazatelně nemají se systematickým dopingem v zemi nic společného. Rusko se proti trestu odvolalo k mezinárodní arbitráži CAS.

před 7 hodinami

Koulař Staněk předvedl v Nehvizdech světový výkon roku

Koulař Tomáš Staněk se po halovém mítinku Hvězdy v Nehvizdech ujal vedení v letošních světových tabulkách výkonem 21,23 metru. Český rekordman se za hranici 21 metrů dostal třikrát z pěti zdařených pokusů, jeho nejslabší vrh měřil 20,57, čímž hned v první sérii předčil své sezonní maximum ze sobotního zahajovacího startu v Jablonci nad Nisou (20,06).

Staněk jako druhý koulař v začínající sezoně překonal 21 metrů, tabulky dosud vedl Srb Asmir Kolašinac výkonem 21,06. I další dva Staňkovy pokusy by na Kolašinace stačily. Už ve druhé sérii předvedl rekord mítinku 21,09, v páté se zlepšil na 21,22. Nejdelším pokusem soutěž zakončil, druhé místo obsadil Polák Jakub Szyszkowski výkonem 20,31.

Staněk přesto nebyl úplně nadšený. "Všechny pokusy byly v konci takový, že jsem vystrčil zadek a sklonil hlavu, takže nenabraly ten správnej kopec. A to dělá trošku tu stopu dolů, škoda, ale série výborná," řekl přece jen spokojený Staněk ve videopřenosu z mítinku. "V Jablonci jsem byl dost opatrnej, protože jsme lehce změnili techniku a furt se na tom pracuje. Ale konečně je tam energie, jak se nebojím a pustím to tam, a na tomhle se dá stavět," dodal svěřenec Petra Stehlíka.

Další zprávy