Vyberte absolutně nejabsurdnější poplatek v Česku. Anketa končí, banky se polepšily

Petr Kučera Petr Kučera
8. 1. 2017 17:00
Organizátor ankety říká, že už je těžké nalézt skutečně absurdní poplatky, neboť ty vítězné z předchozích let se již dalších ročníků nezúčastní. Navíc se pozitivně vyvíjí i samotný trh. Mnoho absurdních poplatků zaniklo, nebo se uplatňují jen výjimečně. Dvanáctým ročníkem proto akce skončí.
Poplatkožrout, maskot soutěže.
Poplatkožrout, maskot soutěže. | Foto: bankovnipoplatky.com

Praha – Anketa o nejabsurdnější bankovní poplatek letos definitivně skončí. Na závěr teď lidé mohou vybrat „absolutně nejabsurdnější“ poplatek z vítězů jedenácti předchozích ročníků.

„Dostali jsme se do bodu, kdy už je těžké nalézt skutečně absurdní poplatky, neboť ty vítězné z předchozích let se již dalších ročníků nezúčastní,“ vysvětluje organizátor soutěže Patrik Nacher.

„Navíc se pozitivně vyvíjí i samotný trh. Zatímco v době prvního ročníku ankety v roce 2005 se to různými absurdními poplatky v sazebnících bank jen hemžilo, po jedenácti letech jsme jinde. Mnoho absurdních poplatků zaniklo, nebo se uplatňují jen výjimečně,“ říká Nacher.

Vítězové předchozích ročníků:

2005 Poplatek za příchozí platby
2006 Poplatek za výběr platební kartou z bankomatu vlastní banky
2007 Poplatek za vedení běžného účtu
2008 Poplatek za nadměrný vklad
2009 Poplatek za vklad na přepážce na vlastní účet
2010 Poplatek za výběr na přepážce z vlastního účtu
2011 Poplatek za předčasně splacený úvěr
2012 Poplatek za zjištění zůstatku přes bankomat
2013 Poplatek za vedení účtu k hypotečnímu, spotř. úvěru nebo úvěru u stav. spoř.
2014 Poplatek za výpis z účtu zaslaný elektronickou cestou
2015 Poplatek za zadání příkazu či změny trvalého příkazu přes internetbanking

Na trhu už se v posledních letech výrazně rozšířily účty zdarma, nebo bezplatné účty s určitými podmínkami. „Důkazem je i pokles výnosů z poplatků a provizí za celý bankovní trh již čtyři roky po sobě,“ dodává Nacher.

Hlasovat lze na webu BankovniPoplatky.com do konce února.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Brankář Škarek opustil kemp Islanders a zamířil na farmu

Český hokejový brankář Jakub Škarek se z tréninkového kempu New York Islanders přesunul na farmu do Bridgeportu. Devatenáctiletého odchovance Jihlavy, jehož si Islanders vybrali loni ve třetím kole draftu na 72. pozici, čeká první sezona v Severní Americe. V minulém ročníku chytal Škarek ve finské lize za Pelicans Lahti.

Škarek uzavřel loni v červenci s Islanders tříletou nováčkovskou smlouvu. Za Lahti odchytal 22 utkání s průměrem 2,45 obdržené branky na zápas, úspěšností zákroků 90,58 procenta a jednou udržel čisté konto. V sedmi duelech nastoupil i ve druhé nejvyšší finské lize za Peliitat Heinola.

Další zprávy