Vstřícné finanční úřady? Lidé si zvolili deset "nej"

ČTK ČTK
14. 1. 2011 15:15
Hlasování veřejnosti bylo součástí nové soutěže
ilustrační foto
ilustrační foto | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Nejvstřícnějšími daňovými úřady v České republice jsou (abecedně) Finanční úřad v Hradci Králové, Kladně, Klatovech, FÚ Ostrava I, v Pelhřimově, Praha 1, Praha 5, Praha 6, Praha 8 a Praha-západ.

Tento seznam - bez určeného pořadí - sestavila veřejnost v prvním ročníku soutěže Daňař & daňová firma roku, kterou uspořádala společnost DaněMEDIA.

"Pozice finančního úřadu jako správce daní není jednoduchá. Je potěšitelné, že hlasování ukázalo, že naprostá většina hlasujících pozitivně hodnotila přístup pracovníků úřadů k poplatníkům," komentoval výsledky projektový manažer soutěže Robert Jurka.

Veřejnost na webu hlasovala také v kategorii Daňový citron. V ní hlasující vybírali oblasti, které je nejvíce tíží v daňových zákonech.

Se shodným počtem hlasů se veřejnost shodla na tom, že ji nejvíce zatěžuje komplikovanost daňových zákonů a komplikovanost legislativy týkající se sociálního zabezpečení.

DaněMEDIA vyhlásila také vítěze kategorie Nejžádanější zaměstnavatel v daních, tedy daňové firmy, kde by lidé nejraději pracovali. V ní byla na základě hlasování zvolena společnost Mazars.

Celkem se soutěžilo ve 12 kategoriích, zbylé kategorie jako například Největší daňové naděje, Největší daňové hvězdy, či Daňová kancelář snů budou vyhlášeny 28. ledna.

Foto: Aktuálně.cz
Online deník Aktuálně.cz vloni zveřejnil také žebříček četnosti kontrol podle jednotlivých finančních úřadů. Kde jsou v Česku daňové ráje a kde naopak pekla? Podívejte na žebříček!
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Marcon chce posílit vztahy s Bidenovou Amerikou. Prezidenti chtějí spolupracovat v rámci WHO

Nový americký prezident Joe Biden v neděli poprvé od nástupu do funkce mluvil se svým francouzským protějškem Emmanuelem Macronem a vyjádřil touhu po upevnění vzájemných vztahů obou zemí, uvedl Bílý dům. Podle Macrona měli oba vůdci velmi blízké názory, a to zejména co se týče přístupu k mezinárodním problémům, jakými je například boj s pandemií či klimatickými změnami, uvedl Elysejský palác.

Prezidenti se shodli na nutnosti spolupracovat v oblasti globálního veřejného zdraví v rámci Světové zdravotnické organizace (WHO). Z té USA vyvedl předchozí prezident Donald Trump, Biden však hned po nástupu do funkce nařídil, aby se k ní Spojené státy vrátily. Stejně tak tomu bylo i u pařížské klimatické dohody z roku 2015.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Koulař Crouser vylepšil 32 let starý halový světový rekord

Americký koulař Ryan Crouser vytvořil na mítinku ve Fayetteville světový halový rekord. Osmadvacetiletý olympijský vítěz z Ria de Janeiro předčil pokusem 22,82 metru o šestnáct centimetrů výkon krajana Randyho Barnese, který se v čele historických tabulek držel 32 let.

Crouser se na devět centimetrů přiblížil svému absolutnímu maximu z loňského roku. Pod střechou měl jeho dosavadní osobní rekord hodnotu 22,60. Ve Fayetteville Barnsův výkon překonal dokonce dvakrát. Nejdál poslal kouli hned v první sérii, ve třetí ještě předvedl pokus dlouhý 22,70.

"Velmi dobrý start do roku 2021," řekl televizi ESPN Crouser. Historickým zápisem si upevnil první místo v letošních tabulkách, v nichž se za něj v sobotu zařadil výkonem 21,48 český rekordman Tomáš Staněk.

Barnes zůstává nadále absolutním světovým rekordmanem výkonem 23,12 z roku 1990. Za 23 metrů poslal 7,26 kg těžké náčiní také němec Ulf Timmermann (23,06), Crouser se výkonem 22,91 dělí o třetí místo v tabulkách s krajanem Joem Kovacsem a Italem Alessandrem Andreiem.

před 2 hodinami

Portugalský prezident de Sousa podle odhadů obhájil mandát

Portugalský prezident Marcelo Rebelo de Sousa podle odhadů obhájil mandát, hned v prvním kole dnešních voleb se mu podařilo získat přes polovinu hlasů. S odkazem na projekci veřejnoprávní televize RTP o tom informují tiskové agentury.

De Sousa, který je zástupcem pravého středu, si podle odhadů zajistil 57 až 62 procent odevzdaných hlasovacích lístků. V čele Portugalska tak bude dalších pět let.

Další zprávy