Vlaky na léto: Dráhy nabízejí neomezené cesty za tisíc korun

Ekonomika Ekonomika
23. 6. 2015 14:30
V celé síti Českých drah půjde v červenci a srpnu cestovat 14 dnů za paušální cenu. Konkurence cílí na studenty.
Ilustrační snímek.
Ilustrační snímek. | Foto: České dráhy

Praha - Neomezené cestování v celé síti Českých drah nabízí i letos v červenci a srpnu Jízdenka na léto od Českých drah. Opakování úspěšné akce z předchozích let potvrdila mluvčí Českých drah Radka Pistoriusová.

Cena Jízdenky na léto zůstává stejná jako dříve: Držitelé In-karty nebo karty ISIC za čtrnáctidenní jízdenku zaplatí 990 korun. Ostatní zájemci ji pořídí za cenu 1190 korun.

Jízdenka platí čtrnáct po sobě jdoucích dnů, nejdříve 1. července a nejpozději 30. srpna. Pokud začne platit až v posledních srpnových dnech, nelze ji využít později než 30. srpna - platnost se tedy v praxi zkrátí, přičemž cena zůstane stejná.

Předprodej už odstartoval. Jízdenka není přenosná, je na ní uvedeno jméno a příjmení cestujícího. Při kontrole jízdních dokladů se proto cestující musí prokázat i jakýmkoliv platným průkazem s fotografií a jménem (občanský průkaz, řidičský průkaz a podobně), případně In-kartou nebo průkazem ISIC.

Síťová Jízdenka na léto platí vždy pro jednu osobu. Počet jízd ani jejich délka během čtrnáctidenní platnosti není omezena. Jízdenka platí pro druhou vozovou třídu, případný doplatek do první třídy si lze vždy jednorázově přikoupit.

Konkurence sleví studentům

Nabídka platí pouze pro vlaky Českých drah, tedy nikoliv pro soukromé dopravce. Nelze ji proto využít například ve spojích RegioJet a Leo Express.

Ti v létě se slevami míří na studenty. "Během měsíců července a srpna jsme připravili speciální nabídku pro studenty, vzhledem k tomu, že během letních prázdnin neplatí zákonná sleva. Studenti mohou využít speciální nabídku pro držitele studentských karet ISIC a našich věrnostních smile karet na 30% slevu na jízdenky," říká Petra Lipovská z marketingového oddělení Leo Express.

RegioJet bude v období letních prázdnin uznávat ve svých vlacích žákovské průkazy a poskytovat jejich držitelům 45% slevu na cesty po trase, kde během školního roku dojíždějí mezi školou a svým bydlištěm. "Pokud tak někdo studuje například v Praze a do Prahy přes školní rok dojíždí, může si udělat výlet do Prahy i během prázdnin a uplatnit stejnou slevu na žákovský průkaz jako během školního roku," říká Aleš Ondrůj, tiskový mluvčí společnosti.

 

Právě se děje

před 28 minutami

Exploze plynu v čínské provincii zabila dvanáct lidí, více než sto osob utrpělo zranění

Výbuch plynu zabil časně zrána ve městě Š'-jen v provincii Chu-pej v centrální Číně 12 lidí, 138 jich zranil a desítky dalších se musely evakuovat. Informují o tom zahraniční tiskové agentury. Exploze vedení plynu způsobila kolaps dvoupodlažní budovy, v jejíž dolní části se nacházel trh s potravinami a v patře několik lidí bydlelo, uvedl list China Daily.

Podle sdělení místních úřadů na sociální síti muselo více než 150 lidí do nemocnice, na 39 z nich je zraněno těžce. Úřady uvádějí, že záchranné práce pokračují, o příčině neštěstí ale zatím mlčí. Podle čínské státní televize CCTV žádají nemocnice občany, aby na záchranu zraněných darovali krev.

Na televizních záběrech jsou vidět záchranáři, jak šplhají přes rozbité betonové desky, aby se dostali k lidem uvězněným uvnitř. Lidé v ulici procházejí sutinami poškozených budov. Podle zpráv státních médií jsou mezi oběťmi především provozovatelé stánků a zákazníci, kteří přišli na snídani a obstarat si čerstvou zeleninu.

Zdroj: ČTK
před 58 minutami

Vicemistryně Evropy Fišerová pojede finále kanoistek na SP v Praze

Vicemistryně Evropy Tereza Fišerová postoupila do finále závodu kanoistek na Světovém poháru ve vodním slalomu v Praze. V semifinále zajela druhý čas a bude jedinou českou zástupkyní ve finálové desítce. Sestry Gabriela a Martina Satkovy vypadly.

Žádná z postupujících nezajela trať čistě. Olympionička Fišerová dostala dvousekundovou penalizaci za dotek dvaadvacáté branky a zaostala o 86 setin za nejrychlejší Mallory Franklinovou z Británie, která měla rovněž jeden "šťouch". Ve finále nebude chybět ani australská hvězda vodního slalomu Jessica Foxová, jež se šesti trestnými sekundami postoupila z osmého místa.

Na loňský titul mistryně Evropy na umělé trati v Troji nenaváže Gabriela Satková, která skončila v semifinále šestnáctá. Spoustu chyb udělala i její sestra Martina, jež obsadila 22. příčku.

Do semifinále nenastoupila Brazilka Ana Sátilaová, bronzová medailistka z mistrovství světa 2017. V brazilském týmu se totiž objevily dva případy koronaviru a výprava zůstala v izolaci na hotelu.

Začalo semifinále kanoistů s českými reprezentanty Lukášem Rohanem, Václavem Chaloupkou a Vojtěchem Hegerem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy