V soutěži Zlatá Koruna vyhrála Bezkontaktní platební nálepka GE

ČTK ČTK
12. 6. 2013 21:40
O cenu pro nejlepší finanční produkty se letos ucházelo rekordních 72 novinek
Ministr Kalousek: "Český finanční trh hodnotím jako vyspělý."
Ministr Kalousek: "Český finanční trh hodnotím jako vyspělý." | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - V 11. ročníku soutěže Zlatá koruna letos v kategorii Novinka roku zvítězila Bezkontaktní platební nálepka od GE Money Bank. Druhé místo obsadilo pojištění domácnosti od Allianz a na třetím místě skončila aplikace Fio Smartbroker od Fio banky.

V kategorii Účty uspěla opět Fio banka se svým Osobním účtem bez poplatků. Nejlepší hypotékou se stala Flexibilní hypotéka Komerční banky. V kategorii Úvěry zvítězila Repůjčka od Equa Bank. V penzijním spoření získalo Zlatou korunu Allianz penzijní připojištění, v kategorii Životní pojištění zvítězilo již popáté FLEXI životní pojištění Pojišťovny České spořitelny.

Jako nejlepší stavební spoření bylo vybráno Wüstenrot Kamarád plus, mezi platebními kartami zvítězila platební karta v mobilu GE Money Bank. Dále pořadatelé zvolili vítězem neživotní pojištění Allianz, Obchodníkem s cennými papíry Patria Direct a Podílovým fondem Horizont Invest společnosti Conseq IM.

Soutěž si letos připsala rekord v počtu 72 přihlášených novinek. Proti loňsku je to víc než dvojnásobek. Finanční akademie, kterou letos tvořilo 323 odborníků, hodnotila jako v minulých letech produkty v 15 kategoriích. Do soutěže bylo přihlášeno celkem 202 finančních produktů.

Součástí soutěže je laická anketa o Cenu veřejnosti a Cenu podnikatelů, v níž bylo odevzdáno víc než 62 000 hlasů. Cenu veřejnosti získal účet Genius Gratis GE Money Bank a Cenu podnikatelů si odnesl Fio podnikatelský účet bez poplatků Fio banky.

"Český finanční trh hodnotím jako vyspělý, byť ne všechny segmenty lze označit za úspěšné. Za pozitivní považuji zvyšování konkurence v retailovém bankovnictví," řekl v souvislosti s letošním ročníkem ministr financí Miroslav Kalousek, který nad soutěží převzal záštitu.

Zlatá koruna oceňuje nejlepší finanční produkty na českém trhu. Od začátku soutěže se jí zúčastňují všechny významné banky, pojišťovny, leasingové, investiční a další finanční společnosti.

 

Právě se děje

před 57 minutami

Schodek rozpočtu letos může stoupnout nad 400 miliard korun

Schodek státního rozpočtu letos vzroste podle předsedkyně Národní rozpočtové rady Evy Zamrazilové minimálně na 400 miliard korun ze schválených 320 miliard Kč. Uvedla to v pořadu České televize Otázky Václava Moravce. Ekonomka a členka iniciativy KoroNERV-20 Helena Horská s tím souhlasila, ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) to nevyloučila. Nová výše rozpočtového schodku s ohledem na dopady daňového balíčku bude podle ní stanoven koncem února nebo počátkem března.

"Nevím, řeknu to na přelomu února a března. Nemohu to vyloučit," uvedla v pořadu ČT Schillerová k možnosti, že se schodek vyšplhá nad 400 miliard korun. Podle ministryně financí ale nelze do rozpočtu pouze prostě započítat dopady daňového balíčku. Podle prosincového odhadu ministerstva financí by měl balíček snížit příjmy veřejných rozpočtů o 98,7 miliardy korun, z toho příjmy státního rozpočtu o 87,5 miliardy korun. Ministryně dnes však mluvila o dopadu 65 miliard korun na státní rozpočet

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

U břehů Turecka se potopila ruská nákladní loď, záchranáři se snaží pomoci asi 15 členům posádky

U tureckého pobřeží Černého moře se potopila ruská nákladní loď. Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na turecká státní média. Záchranáři se nyní snaží pomoci asi 15 členům posádky, kteří uvízli na moři v trojici záchranných člunů.

Loď určená pro přepravu sypkého nákladu se potopila u pobřeží regionu Inkumu. Oběti na životech zatím nejsou hlášené a příčina neštěstí není jasná.

Guvernér turecké provincie Bartin Sinan Güner uvedl, že na záchraně námořníků se pracuje, počasí je však velmi špatné. V oblasti silně prší a sněží a fouká silný vítr.

Zdroj: ČTK
Další zprávy