V soutěži Zlatá Koruna vyhrála Bezkontaktní platební nálepka GE

ČTK ČTK
12. 6. 2013 21:40
O cenu pro nejlepší finanční produkty se letos ucházelo rekordních 72 novinek
Ministr Kalousek: "Český finanční trh hodnotím jako vyspělý."
Ministr Kalousek: "Český finanční trh hodnotím jako vyspělý." | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - V 11. ročníku soutěže Zlatá koruna letos v kategorii Novinka roku zvítězila Bezkontaktní platební nálepka od GE Money Bank. Druhé místo obsadilo pojištění domácnosti od Allianz a na třetím místě skončila aplikace Fio Smartbroker od Fio banky.

V kategorii Účty uspěla opět Fio banka se svým Osobním účtem bez poplatků. Nejlepší hypotékou se stala Flexibilní hypotéka Komerční banky. V kategorii Úvěry zvítězila Repůjčka od Equa Bank. V penzijním spoření získalo Zlatou korunu Allianz penzijní připojištění, v kategorii Životní pojištění zvítězilo již popáté FLEXI životní pojištění Pojišťovny České spořitelny.

Jako nejlepší stavební spoření bylo vybráno Wüstenrot Kamarád plus, mezi platebními kartami zvítězila platební karta v mobilu GE Money Bank. Dále pořadatelé zvolili vítězem neživotní pojištění Allianz, Obchodníkem s cennými papíry Patria Direct a Podílovým fondem Horizont Invest společnosti Conseq IM.

Soutěž si letos připsala rekord v počtu 72 přihlášených novinek. Proti loňsku je to víc než dvojnásobek. Finanční akademie, kterou letos tvořilo 323 odborníků, hodnotila jako v minulých letech produkty v 15 kategoriích. Do soutěže bylo přihlášeno celkem 202 finančních produktů.

Součástí soutěže je laická anketa o Cenu veřejnosti a Cenu podnikatelů, v níž bylo odevzdáno víc než 62 000 hlasů. Cenu veřejnosti získal účet Genius Gratis GE Money Bank a Cenu podnikatelů si odnesl Fio podnikatelský účet bez poplatků Fio banky.

"Český finanční trh hodnotím jako vyspělý, byť ne všechny segmenty lze označit za úspěšné. Za pozitivní považuji zvyšování konkurence v retailovém bankovnictví," řekl v souvislosti s letošním ročníkem ministr financí Miroslav Kalousek, který nad soutěží převzal záštitu.

Zlatá koruna oceňuje nejlepší finanční produkty na českém trhu. Od začátku soutěže se jí zúčastňují všechny významné banky, pojišťovny, leasingové, investiční a další finanční společnosti.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Na vládní čtvrť v Bagdádu dopadly tři rakety

Tři rakety dopadly v pondělí večer do ostře střežené zelené zóny v Bagdádu, ve které se nacházejí vládní budovy i diplomatické mise včetně velvyslanectví Spojených států. Nikdo nebyl zraněn. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na bezpečnostní zdroje. 

Podobné raketové útoky zažila vládní čtvrť za poslední měsíce již několikrát. Kdo za útokem stojí, nebylo jasné. Nicméně podle Washingtonu měly podobné akce v minulosti na svědomí proíránské milice.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Italský senátní výbor rozhodl, že Salvini má být vyšetřován. Čelí obvinění ze zneužití pravomoci kvůli blokádě lodí s migranty

Výbor italského Senátu schválil žádost soudu o zahájení vyšetřování lídra pravicové Ligy a bývalého ministra vnitra Mattea Salviniho, jenž čelí obvinění ze zneužití pravomoci v souvislosti s blokádou záchranných lodí s migranty. Pokud by soud shledal lídra nejpopulárnější italské strany vinným, hrozilo by mu až 15 let za mřížemi. Zároveň by mu mohlo být zakázáno zastávat politickou funkci, což by mu zabránilo usilovat o post premiéra.

Zdroj: ČTK
Další zprávy