Test kočárků: Na trhu je pět nebezpečných modelů

Petr Kučera Petr Kučera
6. 12. 2013 13:01
Spotřebitelský časopis dTest vyzkoušel šestnáct modelů kombinovaných kočárků
Kočárek Kunert VIP skončil na posledním místě.
Kočárek Kunert VIP skončil na posledním místě. | Foto: dTest

Praha - Pět kočárků prodávaných na tuzemském trhu má závažné bezpečnostní nedostatky. Zjistil to spotřebitelský časopis dTest.

Celkem vyzkoušel šestnáct modelů takzvaných kombinovaných kočárků, u nichž není podvozek pevně spojen s nástavbou, ale lze na něj připevnit i hlubokou korbičku nebo autosedačku.

Na posledním místě skončil model Kunert VIP, který jako jediný získal "nedostatečnou" i v celkovém hodnocení kvality. Nesplňuje požadavky normy při nechtěném odjištění nástavby od podvozku. Dále neprošel testem, při němž se zkoumala možnost ukousnutí nebo jiný způsob oddělení měkkého polstrování z přední hrazdičky. Podle testujících rodičů je navíc nepraktický, například se obtížně skládá, špatně zatáčí, má tvrdou sedačku a celkově je mohutný a těžký.

Jako druhý nejhorší vyšel ze zkoušek kočárek Tako City Move, jehož celkovou kvalitu hodnotí test jako dostatečnou. Třetí od konce se umístil model Jané Muum. Nedostatečné hodnocení bezpečnosti si odnesly i modely Britax B-Smart a Peg Pérego Book Plus Sportivo, které jsou z pohledu celkové kvality "uspokojivé".

Vítězem testu se stal model Britax B-Motion 4, na velmi dobré hodnocení dosáhl i Silver Cross Wayfarer. Kompletní výsledky najdete na webu časopisu dTest.

 

Právě se děje

před 36 minutami

K Bermudám se blíží hurikán Humberto, udeřit má na sever ostrovů

Obyvatelé Bermud se připravují na příchod hurikánu Humberto, který by souostroví vzdálené asi tisíc kilometrů východně od amerického pobřeží mohl zasáhnout ve středu večer místního času (ve čtvrtek časně ráno SELČ). Lidé zabedňují okna svých domů, obchody se zavírají, doprava se zastavila a zdravotnická zařízení jsou v pohotovosti. Bermudská vláda povolala na pomoc příslušníky armádního sboru. Humberto, který byl ještě před třemi dny tropickou bouří, už se na pětistupňové hurikánové škále dostal na třetí stupeň. Informace Národního střediska pro hurikány (NHC) hovoří o tom, že střed živlu se pohybuje asi 300 kilometrů západně od Bermud a míří k ostrovům rychlostí kolem 26 kilometrů za hodinu.

Další zprávy