Test kočárků: Na trhu je pět nebezpečných modelů

Petr Kučera Petr Kučera
6. 12. 2013 13:01
Spotřebitelský časopis dTest vyzkoušel šestnáct modelů kombinovaných kočárků
Kočárek Kunert VIP skončil na posledním místě.
Kočárek Kunert VIP skončil na posledním místě. | Foto: dTest

Praha - Pět kočárků prodávaných na tuzemském trhu má závažné bezpečnostní nedostatky. Zjistil to spotřebitelský časopis dTest.

Celkem vyzkoušel šestnáct modelů takzvaných kombinovaných kočárků, u nichž není podvozek pevně spojen s nástavbou, ale lze na něj připevnit i hlubokou korbičku nebo autosedačku.

Na posledním místě skončil model Kunert VIP, který jako jediný získal "nedostatečnou" i v celkovém hodnocení kvality. Nesplňuje požadavky normy při nechtěném odjištění nástavby od podvozku. Dále neprošel testem, při němž se zkoumala možnost ukousnutí nebo jiný způsob oddělení měkkého polstrování z přední hrazdičky. Podle testujících rodičů je navíc nepraktický, například se obtížně skládá, špatně zatáčí, má tvrdou sedačku a celkově je mohutný a těžký.

Jako druhý nejhorší vyšel ze zkoušek kočárek Tako City Move, jehož celkovou kvalitu hodnotí test jako dostatečnou. Třetí od konce se umístil model Jané Muum. Nedostatečné hodnocení bezpečnosti si odnesly i modely Britax B-Smart a Peg Pérego Book Plus Sportivo, které jsou z pohledu celkové kvality "uspokojivé".

Vítězem testu se stal model Britax B-Motion 4, na velmi dobré hodnocení dosáhl i Silver Cross Wayfarer. Kompletní výsledky najdete na webu časopisu dTest.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Zdráhalová byla na 1500 metrů patnáctá, další titul má Wüstová

Rychlobruslařka Nikola Zdráhalová si vylepšila na mistrovství světa v Salt Lake City osobní rekord na 1500 metrů a obsadila 15. místo. Pátý titul na této distanci vybojovala favorizovaná Ireen Wüstová z Nizozemska. Martina Sáblíková se po zisku zlata na trojce a stříbra na pětce rozhodla nestartovat.

Sáblíková se po dohodě s trenérem Petrem Novákem odhlásila a šetří síly na závěr sezony. Čeká ji ještě MS ve víceboji v Hamaru a finále Světového poháru v Heerenveenu.

Bilanci Sáblíkové 21 zlatých medailí z MS na jednotlivých tratích i ve víceboji se dnes na jediný titul přiblížila nizozemská rivalka Wüstová. Patnáctistovku vyhrála o 21 setin před ruskou dvojicí Jevgenija Lalenkovová, Jelizaveta Kazelinová.

Zdráhalová si na olympijském oválu v Salt Lake City posunula osobní maximum na 1:54,241 minuty.

Zdroj: ČTK
Další zprávy