Test kočárků: Na trhu je pět nebezpečných modelů

Petr Kučera Petr Kučera
6. 12. 2013 13:01
Spotřebitelský časopis dTest vyzkoušel šestnáct modelů kombinovaných kočárků
Kočárek Kunert VIP skončil na posledním místě.
Kočárek Kunert VIP skončil na posledním místě. | Foto: dTest

Praha - Pět kočárků prodávaných na tuzemském trhu má závažné bezpečnostní nedostatky. Zjistil to spotřebitelský časopis dTest.

Celkem vyzkoušel šestnáct modelů takzvaných kombinovaných kočárků, u nichž není podvozek pevně spojen s nástavbou, ale lze na něj připevnit i hlubokou korbičku nebo autosedačku.

Na posledním místě skončil model Kunert VIP, který jako jediný získal "nedostatečnou" i v celkovém hodnocení kvality. Nesplňuje požadavky normy při nechtěném odjištění nástavby od podvozku. Dále neprošel testem, při němž se zkoumala možnost ukousnutí nebo jiný způsob oddělení měkkého polstrování z přední hrazdičky. Podle testujících rodičů je navíc nepraktický, například se obtížně skládá, špatně zatáčí, má tvrdou sedačku a celkově je mohutný a těžký.

Jako druhý nejhorší vyšel ze zkoušek kočárek Tako City Move, jehož celkovou kvalitu hodnotí test jako dostatečnou. Třetí od konce se umístil model Jané Muum. Nedostatečné hodnocení bezpečnosti si odnesly i modely Britax B-Smart a Peg Pérego Book Plus Sportivo, které jsou z pohledu celkové kvality "uspokojivé".

Vítězem testu se stal model Britax B-Motion 4, na velmi dobré hodnocení dosáhl i Silver Cross Wayfarer. Kompletní výsledky najdete na webu časopisu dTest.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Nováček Granada dál stíhá ve španělské lize vedoucí Real

Nováček španělské fotbalové ligy Granada porazila Pamplonu 1:0 a v tabulce je druhá o bod za Realem Madrid. "Bílý balet" ji v minulém kole v souboji o první místo zdolal 4:2. Na čtyřbodový rozdíl může Granadě znovu odskočit v sobotním utkání na Mallorce.

O vítězství Granady nad Pamplonou rozhodl v 38. minutě hlavičkou po standardní situaci portugalský obránce Domingos Duarte, který skóroval i před dvěma týdny proti Realu.

Další zprávy