Test kočárků: Na trhu je pět nebezpečných modelů

Petr Kučera Petr Kučera
6. 12. 2013 13:01
Spotřebitelský časopis dTest vyzkoušel šestnáct modelů kombinovaných kočárků
Kočárek Kunert VIP skončil na posledním místě.
Kočárek Kunert VIP skončil na posledním místě. | Foto: dTest

Praha - Pět kočárků prodávaných na tuzemském trhu má závažné bezpečnostní nedostatky. Zjistil to spotřebitelský časopis dTest.

Celkem vyzkoušel šestnáct modelů takzvaných kombinovaných kočárků, u nichž není podvozek pevně spojen s nástavbou, ale lze na něj připevnit i hlubokou korbičku nebo autosedačku.

Na posledním místě skončil model Kunert VIP, který jako jediný získal "nedostatečnou" i v celkovém hodnocení kvality. Nesplňuje požadavky normy při nechtěném odjištění nástavby od podvozku. Dále neprošel testem, při němž se zkoumala možnost ukousnutí nebo jiný způsob oddělení měkkého polstrování z přední hrazdičky. Podle testujících rodičů je navíc nepraktický, například se obtížně skládá, špatně zatáčí, má tvrdou sedačku a celkově je mohutný a těžký.

Jako druhý nejhorší vyšel ze zkoušek kočárek Tako City Move, jehož celkovou kvalitu hodnotí test jako dostatečnou. Třetí od konce se umístil model Jané Muum. Nedostatečné hodnocení bezpečnosti si odnesly i modely Britax B-Smart a Peg Pérego Book Plus Sportivo, které jsou z pohledu celkové kvality "uspokojivé".

Vítězem testu se stal model Britax B-Motion 4, na velmi dobré hodnocení dosáhl i Silver Cross Wayfarer. Kompletní výsledky najdete na webu časopisu dTest.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 10 minutami

Českem se v noci na sobotu prohnal silný vítr, lámal stromy a odřízl tisíce domácností od elektřiny

Silný vítr v noci a během sobotního dopoledne v několika krajích zkomplikoval dopravu a zaměstnal hasiče, kteří odstraňovali hlavně stromy popadané na silnice, železniční tratě, chodníky, automobily či elektrické dráty. Nejsilnější poryvy zaznamenali meteorologové brzo ráno na Sněžce, kde vítr foukal v nárazech rychlostí až 166 kilometrů za hodinu. Kvůli poruchám na elektrickém vedení byly ráno tisíce domácností bez elektřiny, nejvíc - přes 20 tisíc odběrných míst - v Pardubickém kraji.

Aktuální výstraha meteorologů na silný vítr se od neděle rozšíří na většinu republiky s výjimkou většiny západních Čech, foukat má až do pondělního rána. Největší nebezpečí hrozí ve Frýdlantském výběžku na severu Čech.

Zdroj: ČTK
Další zprávy