Státu už došly peníze na dotace oprav paneláků

ČTK ČTK
16. 8. 2010 14:39
Program ale dále poskytuje záruky za úvěry na opravy bytových domů.
Foto: Jan Langer

Praha - Státní fond rozvoje bydlení pozastavil přijímání žádostí o úrokové dotace na opravy bytových domů z programu Nový panel. Letos přijal již 700 žádostí, na víc už ovšem tento rok nemá peníze. Agentura ČTK to zjistila z webu fondu. Letošní rozpočet na Nový panel pamatuje částkou téměř 1,1 miliardy korun.

Program ale dále poskytuje záruky za úvěry na opravy bytových domů. Žádosti přijímá Českomoravská záruční a rozvojová banka. Vztahují se i na projekty žádající o dotaci z programu Zelená úsporám.

Developer: Central Group Projekt: Nové Letňany Počet bytů aktuálně v nabídce: 339 / 219 volných Aktuální dispozice bytů: 1+kk až 4+kk (29 až 128 m2) Nejlevnější volný byt v lokalitě: 1+kk, 30 m2, 1.306.065 Kč Nejdražší volný byt v lokalitě: 4+kk, 119 m2, 6.096.452 Kč Součástí obytného komplexu bude rozsáhlý centrální park s dětským hřištěm. Obchodní centrum Letňany poskytuje dostatek prostoru k nákupům a zábavě.
Developer: Central Group Projekt: Nové Letňany Počet bytů aktuálně v nabídce: 339 / 219 volných Aktuální dispozice bytů: 1+kk až 4+kk (29 až 128 m2) Nejlevnější volný byt v lokalitě: 1+kk, 30 m2, 1.306.065 Kč Nejdražší volný byt v lokalitě: 4+kk, 119 m2, 6.096.452 Kč Součástí obytného komplexu bude rozsáhlý centrální park s dětským hřištěm. Obchodní centrum Letňany poskytuje dostatek prostoru k nákupům a zábavě. | Foto: Central Group
Čtěte také:
Škrty ve stavebním spoření jsou tu. Účel zatím neomezí
Konec výhod u hypoték? Zaplatíte o tisícovky vyšší daň
Škrty ve stavebním spoření zřejmě skončí u soudu

V roce 2009 schválili úředníci v programu Nový panel úrokové dotace pro 2203 vlastníků bytových domů v celkové výši 2,65 miliardy korun. Celkový objem podpořených úvěrů činil 13,06 miliardy korun. Počet žádostí o dotace z programu loni ve srovnání s předchozími roky klesl. Začala platit vládní novela zpřísňující podmínky pro přidělování dotací.

Program Nový panel původně poskytoval úrokové dotace na opravy a modernizace panelových domů, od loňského května z něj ale můžou peníze směřovat i na opravy ostatních bytových domů. Čerpání úrokových dotací z uzavřených smluv o podpoře je rozloženo do jednotlivých let po celou dobu splatnosti podporovaného úvěru, tedy až po dobu 15 let.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Po sto dnech od puče jsou Barmánci znovu v ulicích. Stovky už při demonstracích přišly o život

Po 100 dnech od puče, který sesadil civilní vládu, tisíce Barmánců znovu vyšly do ulic demonstrovat proti vojenské juntě. V několika barmských městech se uskutečnily demonstrace, blesková shromáždění či protestní jízdy, uvedla agentura Reuters. Vojenská junta v posledních třech měsících proti demonstracím nasadila bezpečnostní složky. Při represích zemřely stovky lidí.

Armáda se chopila moci 1. února a znemožnila první zasedání parlamentu zvoleného v podzimních volbách. Ty podle vojáků doprovázely rozsáhlé nesrovnalosti, což ale volební komise odmítla. Armáda zatkla představitele civilní vlády, a to včetně vůdkyně a nositelky Nobelovy ceny za mír Do Aun Schan Su Ťij. Politička čelí šesti obviněním a hrozí jí až 14 let vězení.

Po státním převratu vypukly Barmě protesty, při kterých lidé odmítali návrat vojáků k moci. Armáda vládla zemi několik desetiletí a umožnila vznik civilní vlády teprve v roce 2015. Proti demonstracím a stávkám násilně zasáhly bezpečnostní síly. Podle Asociace na pomoc politickým vězňům (AAPP) při represi zemřelo 781 lidí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy