Kam pro peníze? Nový žebříček ukazuje, na které poskytovatele úvěrů si dát pozor

Petr Kučera Petr Kučera
Aktualizováno 17. 12. 2017 13:30
Nezisková organizace Člověk v tísni prozkoumala společnosti, které nyní v Česku legálně nabízejí spotřebitelské úvěry. Výsledkem je Index odpovědného úvěrování.

Tři klíčová kritéria

Cena - váha 40 % v celkovém indexu

  • kolik klient za půjčku opravdu zaplatí a jak bude zatížen při problémech se splácením

Klientská vstřícnost v prodlení - váha 32 %

  • zejména možnost odkladu splátek, prioritní splátka jistiny, doložka přímé vykonatelnosti, srážky ze mzdy, doložka o rozhodčím řízení, slučování pohledávek do exekuce, vymáhání promlčených pohledávek

Transparentnost a komunikace - váha 28 %

  • poskytnutí srozumitelných a přehledných informací o poplatcích, sankcích a nákladech, splátková kalkulačka na webu, obchodní podmínky, rozsah smlouvy, vzor smlouvy na webu, reakce na klientský dotaz
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Auto jedoucí v protisměru způsobilo na D7 nehodu, jeden mrtvý

Dálnici D7 uzavřela na 12. kilometru ve směru na Slaný hromadná nehoda šesti aut. Nehodu zavinilo auto jedoucí v protisměru, řidič tohoto vozu při nehodě zemřel. Informace o případných dalších zraněných zatím nejsou k dispozici, řekla ČTK policejní mluvčí Michaela Richterová.

Policie obdržela podle Richterové před 21:15 na tísňovou linku nejdříve oznámení, že na dálnici jede auto v protisměru. "Minutu na to došlo k dopravní nehodě šesti vozidel. Řidič, co jel v protisměru, na místě zemřel," řekla Richterová.

Dálnice je v místě uzavřena, policie dopravu odklání na devátém kilometru na Bouchalku, zpět se mohou řidiči vracet na 18. kilometru u Knovíze.

Další zprávy