Spořitelna nabídne rekordně levnou hypotéku. Přes Facebook

Jiří Hovorka Olga Skalková, Jiří Hovorka
12. 6. 2014 14:00
K získání garantované sazby 2,38 procenta je potřeba registrace 250 zájemců během 14 dnů. To by neměl být problém. Další podmínky nejsou.
Ilustrační snímek.
Ilustrační snímek. | Foto: Thinkstock

Praha - Česká spořitelna nabídne od příštího týdne rekordně levnou hypotéku. Odstartuje prodej úvěrů na bydlení se sazbou 2,38 procenta ročně při pětileté fixaci. Takto nízkou sazbu dostanou lidé, kteří se během 14 dnů od 16. června zaregistrují pomocí aplikace na facebookových stránkách spořitelny.

Jedinou podmínkou je, že takových zájemců bude minimálně 250. Pokud by se tolik lidí nesešlo, platila by pro zaregistrované sazba 2,68 procenta.

Zájemci, kteří chtějí rekordně nízkou sazbu stihnout, pak musí uzavřít smlouvu o hypotečním úvěru do 31. července. Získání této výhody však není podmíněno například sjednáním pojištění či pořízením kreditní karty, jak to banky v Česku u akčních sazeb běžně dělají.

I pro refinancování

Akční nabídku lze využít i pro refinancování hypoték z jiných bank, tedy při konci fixačního období u konkurence. Naopak ji nemohou využít stávající majitelé hypoték od spořitelny, kterým bude právě končit fixace - akce se vztahuje jen na nové smlouvy.

Banka tentokrát zvýhodněnou sazbu nepodmiňuje ani hrazením splátek z účtu vedeného v České spořitelně. Takovou podmínku měla, když hypotéky se zvýhodněnou sazbou prodávala poprvé přes Facebook letos v lednu.

Tehdy lidé stanovenou hranici 250 zájemců překročili hned během několika prvních dnů od spuštění akce a celkem se jich o zvýhodněnou sazbu přihlásilo takřka 800. Proto Česká spořitelna i tentokrát předpokládá, že lidé zvýhodněnou sazbu skutečně získají. Zvláště když se vztahuje i na takzvané stoprocentní hypotéky, tedy ty hypotéky, kdy zájemce financuje nákup nemovitosti kompletně z hypotečního úvěru.

Banka ušetří za makléře

Podle Hospodářských novin jde o nejlepší nabídku v celé historii českého trhu hypoték. Nabídky úroků pod 2,5 procenta byly dosud vždy podmíněné.

Například UniCredit Bank nabízí úroky od 2,2 procenta, ovšem nejde o garantovanou sazbu. Klient navíc musí uzavřít pojištění úvěru, což náklady zvyšuje. UniCredit dále požaduje aktivní využívání kreditní karty. Garantovanou nabídku úroku 2,44 procenta nabízí mBank, ovšem také požaduje sjednání pojištění úvěru. Bez něj je sazba vyšší o 0,25 procentního bodu. Výše úvěru přitom nesmí přesáhnout 80 procent ceny nemovitosti udané odhadcem.

Krok spořitelny je dalším vyostřením konkurenčního boje, který spolu s nízkými sazbami České národní banky stlačil průměrný úrok za hypotéku pod tři procenta. Spořitelna se dlouhodobě snaží navýšit svůj tržní podíl, a patří tak při nastavování úroků k nejagresivnějším.

Při získání klientů přes sociální síť spořitelna ušetří na poplatcích hypotečním makléřům, přes něž banky získávají většinu klientů. Provize za sjednání nové smlouvy v průměru činí 1,5 procenta z hypotéky.

Nabídka spořitelny podle hypotečních makléřů, které oslovily Hospodářské noviny, nezůstane bez odezvy dalších velkých hráčů - Hypoteční banky a Komerční banky. Průměrné sazby na trhu tak budou dál klesat. Rekordně nízký úrok garantovaný na pět let naznačuje, že banka věří, že současné nízké sazby se udrží delší dobu. Už za duben podle Fincentrum Hypoindexu klesl průměrný úrok na 2,88 procenta, a dosáhl tak dosud nejnižší hodnoty.

Zkuste srovnání hypoték a zjistěte, kde vám dají nejlevnější.

 

Právě se děje

před 57 minutami

Zarco se oficiálně stal nástupcem Abrahama v týmu Avintia

Francouzský motocyklista Johann Zarco bude definitivně od příštího roku jezdit v seriálu MotoGP za stáj Reale Avintia Racing, v níž po této sezoně skončil český jezdec Karel Abraham. Bývalý dvojnásobný mistr světa v kategorii Moto2 ukončil dosavadní spekulace oznámením, že se s týmem dohodl na roční spolupráci.

Devětadvacetiletý Zarco letošní sezonu v seriálu mistrovství světa začal v továrním týmu Red Bull KTM, v posledních třech závodech ale startoval za stáj LCR Honda Idemitsu. Příští rok vytvoří dvojici s Titem Rabatem.

Jediný český zástupce v královské třídě MotoGP Abraham v Avintii skončil, přestože měl ještě na příští rok platnou smlouvu. Vedení stáje mu ale na konci listopadu kontrakt nečekaně vypovědělo.

Další zprávy