Spam se tváří jako ministerstvo financí. Nabízí půjčku

ČTK ČTK
24. 3. 2014 17:19
Nabídky chodí z domény mfcr.cz, ministerstvo před nimi varuje.
Ilustrační snímek.
Ilustrační snímek. | Foto: Reuters

Praha - Ministerstvo financí varuje před podvodnými e-maily ohledně finančních půjček, které přicházejí z domény úřadu (mfcr.cz). Ministerstvo financí tyto nabídky občanům v žádném případě nerozesílá a s ohledem na svěřené kompetence ani odesílat nemůže, uvedl úřad v tiskové zprávě.

"V tuto chvíli provádíme šetření vlastními kapacitami. Jsme v kontaktu s vlastníky serverů, ze kterých podvodné e-maily odchází. Situaci analyzujeme, trestní oznámení zatím podáno nebylo, ovšem do budoucna jej nemůžeme vyloučit," uvedlo tiskové oddělení ministerstva.

Ministerstvo zároveň žádá všechny, kterým tyto podvodné e-maily dorazí, aby neotvírali odkazy a neodesílali žádné osobní či bezpečnostní údaje na adresy uvedené ve zprávách.

"Dále prosíme všechny, kteří již tento typ nevyžádané e-mailové zprávy z domény mfcr.cz obdrželi a chtějí se aktivně podílet na odhalování zdrojů těchto zpráv a na omezení jejich dalšího šíření, aby tyto nevyžádané e-mailové zprávy zaslali na k tomuto účelu určenou adresu [email protected]," uvedl úřad.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

LFA nabízí fotbalovým klubům předčasné vyplacení části financí

Ligová fotbalová asociace nabídla pomoc účastníkům první a druhé ligy, jimž pandemie nového typu koronaviru způsobila finanční problémy. Jednotlivé kluby budou moci v předstihu získat část květnové splátky peněz, které od LFA dostávají.

"Ligový výbor odsouhlasil možnost podpory členských klubů LFA, které se dostaly v důsledku aktuální situace do finančních potíží. Nabídne jim možnost předčasné úhrady části květnové splátky odměny hrazené klubům ze strany LFA," uvedl v tiskové zprávě předseda LFA Dušan Svoboda. Ligový výbor schválil pomoc klubům na dnešním jednání jednomyslně.

LFA vyplácí jednotlivým účastníkům první a druhé ligy, které řídí, podíl z prodeje televizních a marketingových práv a také ze sponzorských příspěvků. Kluby získávají finance v pěti ročních splátkách a právě jedna z nich měla přijít na řadu v květnu.

Další zprávy