Spam se tváří jako ministerstvo financí. Nabízí půjčku

ČTK ČTK
24. 3. 2014 17:19
Nabídky chodí z domény mfcr.cz, ministerstvo před nimi varuje.
Ilustrační snímek.
Ilustrační snímek. | Foto: Reuters

Praha - Ministerstvo financí varuje před podvodnými e-maily ohledně finančních půjček, které přicházejí z domény úřadu (mfcr.cz). Ministerstvo financí tyto nabídky občanům v žádném případě nerozesílá a s ohledem na svěřené kompetence ani odesílat nemůže, uvedl úřad v tiskové zprávě.

"V tuto chvíli provádíme šetření vlastními kapacitami. Jsme v kontaktu s vlastníky serverů, ze kterých podvodné e-maily odchází. Situaci analyzujeme, trestní oznámení zatím podáno nebylo, ovšem do budoucna jej nemůžeme vyloučit," uvedlo tiskové oddělení ministerstva.

Ministerstvo zároveň žádá všechny, kterým tyto podvodné e-maily dorazí, aby neotvírali odkazy a neodesílali žádné osobní či bezpečnostní údaje na adresy uvedené ve zprávách.

"Dále prosíme všechny, kteří již tento typ nevyžádané e-mailové zprávy z domény mfcr.cz obdrželi a chtějí se aktivně podílet na odhalování zdrojů těchto zpráv a na omezení jejich dalšího šíření, aby tyto nevyžádané e-mailové zprávy zaslali na k tomuto účelu určenou adresu [email protected]," uvedl úřad.

 

Právě se děje

před 28 minutami

Pomohu republikánům příští rok vyhrát volby do Kongresu, přislíbil Trump

Bývalý americký prezident Donald Trump chce pomoci republikánům ve volbách do Kongresu v roce 2022. Řekl to v sobotním projevu k dárcům Celostátního výboru Republikánské strany (RNC). Zároveň však ostře zkritizoval lídra republikánské menšiny v Senátu Mitche McConnella a poznamenal, že je stále zklamaný z přístupu svého někdejšího viceprezidenta Mikea Pence. Informovala o tom agentura Reuters.

Trump k dárcům ve floridském Palm Beach promluvil na večeři ve svém letovisku Mar-a-Lago. Podle Reuters dal najevo, že jej stále trápí, že není prezidentem, přestože ho ve volbách 3. listopadu porazil demokrat Joe Biden, který je nynějším šéfem Bílého domu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy