Skladník, recepční, vývojář. Kolik si vydělají podle krajů

Tereza Holanová Tereza Holanová
12. 5. 2015 17:10
Projděte si vybrané profese ze mzdového průzkumu, který zpracovala společnost Grafton Recruitment.
Foto: Thinkstock

Zatímco mzdy montážních dělníků začínají na 11 tisících korun, advokáti nebo praktičtí lékaři si mohou vydělat i více než sto tisíc měsíčně. O velikosti výplaty ale nerozhoduje jen profese, ale také region, v němž zaměstnanec působí. 

Vyplývá to z průzkumu společnosti Grafton Recruitment. Ta v letošním prvním čtvrtletí porovnala mzdy u celkem 225 profesí z osmi oblastí. Jedná se především o ekonomické a technické pozice. Naopak třeba učitelé, uklízeči nebo řidiči v přehledu chybějí, protože společnost k nim neměla dostatek údajů.

Podívejte se, v jakém rozmezí by se měly mzdy pohybovat u patnácti vybraných profesí. Jde o průměrné nejnižší a nejvyšší částky, které firmy nabízejí novým zaměstnancům a za které jsou zároveň ochotni pracovat i uchazeči.

 

Právě se děje

před 32 minutami

Tesla podle Muska postaví novou továrnu blízko Berlína

Americký výrobce elektromobilů Tesla hodlá postavit novou továrnu v blízkosti Berlína. Oznámil to podle agentur DPA a Reuters generální ředitel podniku Elon Musk.

Tesla již dříve uvedla, že brzy sdělí umístění svého evropského závodu s označením Gigafactory 4, který by měl zahájit výrobu v roce 2021. Musk dnes při předávání ocenění "Zlatý volant" v Berlíně prohlásil, že závod bude stát blízko berlínského letiště.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Weby britských politických stran se staly terčem kybernetických útoků

Digitální platformy dvou největších britských politických stran se staly terčem kybernetických útoků. Na labouristy hackeři zaútočili už v pondělí, dnes se obětí hackerského útoku stala největší opoziční strana znovu a kromě ní kyberútok postihl i vládní konzervativce, informovala agentura Reuters. Labouristé dnes pondělní útok popsali jako sofistikovaný a rozsáhlý, ale nakonec neúspěšný. Informace britských médií ovšem nasvědčují tomu, že incident nebyl co do rozsahu a použité metody nijak výjimečný.

Zdroj: ČTK
Další zprávy