Sháníte investory? Stát nabízí prostor v Silicon Valley

Petr Kučera Petr Kučera, pek
12. 1. 2010 16:40
CzechInvest pomůže firmám s jedinečným podnikatelským nápadem
Foto: Reuters

Praha - České firmy s jedinečným podnikatelským plánem mají ode dneška další možnost, jak zaujmout potenciální investory. Díky novému programu agentury CzechInvest mohou podnikatelé strávit nejméně čtvrt roku přímo v technologickém srdci světa - v americkém Silicon Valley.

Pomoci jim má Český technologický akcelerátor CzechAccelerator. „V prvním kole se do Silicon Valley na čtvrt roku podívají čtyři české firmy. Celkem by se jich tak v USA mělo vystřídat šestnáct ročně," upřesňuje Alexandra Rudyšarová, pověřená generální ředitelka CzechInvestu.

Zájemci se mohou hlásit do 26. ledna. Rozhodující bude nápad, nikoliv stáří firmy - šanci tedy mají i začínající podnikatelé. Stačí vyplnit jednoduchou přihlášku, která je ke stažení na internetových stránkách agentury CzechInvest.

Do druhého kola postoupí desítka společností. Jejich zástupci se pak budou sami představovat finální porotě. "Čekají na ně stejné otázky, na které se budou ptát případní investoři," upřesňuje Alexandra Rudyšarová. "Záleží především na tom, v čem je ten který projekt jedinečný. Hodnotit se ale bude i obchodní plán začínající společnosti, nebo to, jestli je možné navrhovaný produkt vůbec vyrobit či napsat," dodává.

Čtyři vybrané firmy pak od 1. dubna získají na čtvrt roku kancelářské prostory a veškeré služby pro dva lidi v Plug and Play Tech centru  v městečku Sunyvalle. Sami si však budou hradit výlohy spojené s odletem a pobytem ve Spojených státech.

Porotu tvoří zástupci CzechInvestu, ministerstva průmyslu a obchodu, podnikatelů a investorů z ČR a odborné veřejnosti. Celá nejlepší desítka získá speciální školení vedené lektory z Plug and Play Tech Centre, které je naučí, jak se nejlépe prodat potenciálním investorům.

Český technologický akcelerátor je určený především pro společnosti z oblasti informačních a komunikačních technologií nebo biotechnologií.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy