Štědrý den nastal. Výherci už mají na účtu 400 milionů

Zdeněk John
18. 12. 2013 9:45
Sazka vyplatila výhercům nejvyšší jackpot v historii tuzemského sázení
Trezor v takzvané milionářské místnosti v centrále Sazky.
Trezor v takzvané milionářské místnosti v centrále Sazky. | Foto: Vojtěch Marek

Praha - Loterijní společnost Sazka už poslala výhercům nejvyššího jackpotu v historii tuzemského sázení jejich výhru. Na účtech manželského páru z Chrudimska přistálo přesně 399 904 705 korun.

Sazka má na vyplacení takto velké výhry 60 dní od ověření platnosti sázenky, ale v tomto případě dodržela slib, že peníze odešle tak, aby je výherci měli ještě před Vánoci.

"Vzhledem k tomu, že se výherci rozhodli podstatnou část výhry věnovat na dobročinné a charitativní účely, byla částka vyplacena předčasně. Vánoční čas se k tomu nabízí," uvedl generální ředitel Sazky Robert Chvátal.

Sazka letos zaznamenala hned dva rekordy, pokud jde o výši výher. Čtyřsetmilionové výhře ve sportce předcházela rekordní výhra také ve hře Euromiliony, kde jediný výherce ze severu Moravy trefil náhodným tipem všechna čísla včetně dodatkového a odnesl si 126 milionů.

Výherci rekordního jackpotu zůstanou v anonymitě. Sazka o nich prozradila jen to, že jde o manželský pár středního věku z města na Chrudimsku. "Muž byl relativně klidný, působil dojmem, že se z výhry sice raduje, ale na druhou stranu si uvědomuje, že má velkou zodpovědnost, jak s penězi naloží. Jeho manželka opakovala, že tomu stále nemůže uvěřit," popsal rozpoložení manželů mluvčí Sazky Václav Friedmann v okamžiku, kdy si do sídla firmy přišli nechat ověřit výhru a zaplatit zálohu na ni ve výši 350 tisíc korun.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Očkování v USA jde rychle, Universal odkládá premiéru filmu Rychle a zběsile 9 už jen o měsíc

Jen o měsíc odkládá filmové studio Universal velkorozpočtový snímek Rychle a zběsile 9, který měl také do českých kin dorazit koncem května. Nově se s premiérou počítá na 25. června, píše agentura Reuters. Podle ní se hollywoodská firma vlastněná nadnárodním konglomerátem Comcast snaží vytipovat dobu, kdy se do biografů bude moci vrátit co nejvíce lidí, aby z prodeje vstupenek zaplatila náklady. Snímek měl rozpočet přes 200 milionů dolarů, v přepočtu 4,4 miliardy korun.

Universal film odložil jen o měsíc. Podle Reuters to dokazuje, že studio vkládá naděje do rychlého průběhu očkování v USA a Kanadě, které společně tvoří největší filmový trh světa. V New Yorku se sítě biografů AMC, Cineworld či Cinemark po roční pauze způsobené pandemií znovu otevřely tento pátek. Provozovatelé doufají, že v lukrativní letní sezóně už na velkorozpočtové filmy jako Rychle a zběsile 9 přitáhnou opět davy nyní již naočkovaných diváků. Jako první má do kin 7. května zamířit Black Widow, ve které stejnojmennou superhrdinku hraje Scarlett Johanssonová.

Zdroj: Reuters
Další zprávy