Štědrý den nastal. Výherci už mají na účtu 400 milionů

Zdeněk John
18. 12. 2013 9:45
Sazka vyplatila výhercům nejvyšší jackpot v historii tuzemského sázení
Trezor v takzvané milionářské místnosti v centrále Sazky.
Trezor v takzvané milionářské místnosti v centrále Sazky. | Foto: Vojtěch Marek

Praha - Loterijní společnost Sazka už poslala výhercům nejvyššího jackpotu v historii tuzemského sázení jejich výhru. Na účtech manželského páru z Chrudimska přistálo přesně 399 904 705 korun.

Sazka má na vyplacení takto velké výhry 60 dní od ověření platnosti sázenky, ale v tomto případě dodržela slib, že peníze odešle tak, aby je výherci měli ještě před Vánoci.

"Vzhledem k tomu, že se výherci rozhodli podstatnou část výhry věnovat na dobročinné a charitativní účely, byla částka vyplacena předčasně. Vánoční čas se k tomu nabízí," uvedl generální ředitel Sazky Robert Chvátal.

Sazka letos zaznamenala hned dva rekordy, pokud jde o výši výher. Čtyřsetmilionové výhře ve sportce předcházela rekordní výhra také ve hře Euromiliony, kde jediný výherce ze severu Moravy trefil náhodným tipem všechna čísla včetně dodatkového a odnesl si 126 milionů.

Výherci rekordního jackpotu zůstanou v anonymitě. Sazka o nich prozradila jen to, že jde o manželský pár středního věku z města na Chrudimsku. "Muž byl relativně klidný, působil dojmem, že se z výhry sice raduje, ale na druhou stranu si uvědomuje, že má velkou zodpovědnost, jak s penězi naloží. Jeho manželka opakovala, že tomu stále nemůže uvěřit," popsal rozpoložení manželů mluvčí Sazky Václav Friedmann v okamžiku, kdy si do sídla firmy přišli nechat ověřit výhru a zaplatit zálohu na ni ve výši 350 tisíc korun.

 

Právě se děje

před 16 minutami

V bratislavském sídle Penty zasahuje policie

V sídle finanční skupiny Penta ve slovenské Bratislavě zasahuje policie. Informuje o tom server Aktuality.sk. Důvod není jasný. Policie zásah nekomentuje, více informací by měl brzy poskytnout ministr vnitra Roman Mikulec. Šéf Penty Jaroslav Haščák byl jedním z aktérů v kauze Gorila.

Zdroj: Zahraničí
Další zprávy