Satelitní televize Skylink a CS Link od dubna zdraží

ČTK ČTK
23. 2. 2016 17:40
Měsíční servisní poplatek se v posledních letech výrazně zvyšuje. Ještě v roce 2012 dosahoval 29 korun, nyní má stoupnout až na 70 korun. Zdraží i roční jednorázová platba či platba na 24 měsíců.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Praha - Satelitní televize Skylink a CS Link zvýší od dubna servisní poplatek o 13 až 27 procent. Nejvíce podraží pravidelná měsíční platba přes SIPO nebo inkaso, a to z 55 na 70 korun. Uvedla to firma M7 Group, která satelitní platformy provozuje.

Výše měsíčního servisního poplatku se přitom od jeho zavedení v roce 2012 postupně zvyšovala nejprve z 29 na 33 korun v roce 2014 a na 55 korun o rok později. Služby M7 Group využívá v tuzemsku zhruba milion zákazníků.

Roční jednorázová platba vzroste od letošního dubna z dosavadních 935 na 1070 korun a platba na 24 měsíců se zvýší z 1485 na 1680 korun. Po uhrazení servisního poplatku mohou uživatelé přijímat 60 českých a slovenských programů. Ostatní balíčky programů vyjdou na 179 až 1100 korun měsíčně.

U dekódovacích karet, předplacených na delší období než do 1. dubna, se bude nová výše servisního poplatku týkat až od prvního dne následujícího po již předplaceném období. Servisní poplatek nemusí hradit předplatitelé placených balíčků Skylink, u kterých je již zahrnutý v ceně.

M7 Group dostala loni od Českého telekomunikačního úřadu pokutu 9,5 milionu korun za nesplnění ohlašovací povinnosti. Společnost nenahlásila zahájení výkonu komunikační činnosti. Již před tím dostal provozovatel Skylinku a CS Linku pokuty celkem 15 milionů korun za zavedení servisního poplatku u služeb, které byly do roku 2012 bezplatné.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Za vraždu cyklistky v Olomouci si muž odpyká 25 let, odvolání vzal zpět

Za loňskou brutální vraždu cyklistky na okraji Olomouce si osmačtyřicetiletý Rostislav Basler definitivně odpyká výjimečný trest 25 let. Na začátku jednání u olomouckého vrchního soudu vzal dnes své odvolání nečekaně zpět. Muž původně s vinou souhlasil, odvolal se pouze do výše trestu. Kromě výjimečného trestu má uloženu také zabezpečovací detenci. Znalci jej totiž označili za agresivního sadistu, který je pro společnost extrémně nebezpečný.

Případ se stal loni 15. dubna na periferii Olomouce. Muž si jednapadesátiletou cyklistku náhodně vytipoval a počíhal si na ni podle obžaloby na rozcestí u božích muk. Poté, co odmítla jeho výzvu k sexu, ji surově napadl. Pětkrát ji udeřil sekerou sečnou stranou do hlavy a trupu, bodl kuchyňským nožem do krku a poté s největší pravděpodobností ještě rdousil rukou. Žena utrpěla řadu zranění, zemřela na místě. Bezprostřední příčinou byl krvácivý šok, vykrvácela z proříznuté hrdelní žíly.

Zdroj: ČTK
Další zprávy