Rychlá půjčka? První banka vám dá kreditku na počkání

Petr Kučera Tereza Holanová Petr Kučera, Tereza Holanová
22. 9. 2011 15:12
GE Money Bank začala "vyrábět" kreditní karty hned na pobočce

Praha - Kreditní kartu je nově možné získat na počkání, tedy zhruba do 25 minut na pobočce. Na tuto službu začala - jako první banka na českém trhu - lákat GE Money Bank.

Tuto kreditku zatím GE vydává na 26 vybraných pobočkách, především v nákupních centrech. Do ledna ji ale nabídne na všech svých obchodních místech.

Už v srpnu spustil podobnou novinku také obchodní řetězec Tesco ve spolupráci se společností Home Credit. Lidé mohou na počkání získat kreditní kartu, která je propojena s věrnostním programem Clubcard.

Okamžité vyhotovení kreditní karty je v Česku novinkou. Až dosud ji zájemci získávali v průměru za jeden až dva týdny.

Prostor pro další zadlužování

Zájemci získají kartu GE Money za stejných podmínek jako při standardní žádosti. Banka tedy v rychlosti ověří jejich totožnost i schopnost splácet případné dluhy. Kreditní karta je totiž v zásadě formou úvěru, který ale její majitel nemusí využít.

"Rychlá" kreditka má stejné funkce jako standardní karta - lze s ní tedy platit u obchodníků a čerpat případné bonusy, stejně jako platit na internetu (po výslovném souhlasu s touto možností), případně vybírat z bankomatu (tato služba však bývá u kreditek výrazně dražší než u debetních karet).

Na kartě však není jméno majitele, je tedy nepersonalizovaná. Má také omezenou platnost - maximálně 30 dnů. Majitel totiž do 14 dnů od podpisu smlouvy získá od GE Money standardní kartu už s vytištěným jménem.

Kritiku, že snadnější přístup ke kartě, s níž lze nakupovat na úvěr, přinutí už tak dost zadlužené Čechy k dalším půjčkám, banka odmítá. "V Česku je pro další zadlužování domácností ještě prostor," řekl člen představenstva GE Christoph Glaser už v srpnu serveru Euro.cz.

 

Právě se děje

Další zprávy