Raiffeisenbank přijme stovky lidí, chystá nové pobočky

Petr Kučera Petr Kučera
23. 3. 2010 12:50
Tuzemská pětka zrychluje expanzi, v rámci skupiny chystá i internetovou banku
Sídlo Raiffeisenbank v Praze.
Sídlo Raiffeisenbank v Praze. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Praha - Několik stovek nových zaměstnanců chce přijmout Raiffeisenbank během následujících osmnácti měsíců. "Hledáme jednak lidi s dlouhodobou praxí ve finančním sektoru, jednak uchazeče z řad čerstvých absolventů," říká generální ředitel banky Lubor Žalman.

Banka chce v dalších osmnácti měsících otevřít nebo rozšířit desítky poboček, hlavně v Praze a dalších největších městech. Nedostatek zaměstnanců už ale pociťuje i na stávajících pobočkách.

"Rozhodli jsme se urychlit expanzi," potvrzuje Žalman. Peníze investované do nové pobočky se podle něj vrátí už za dva až tři roky.

"V dlouhodobém horizontu se chceme stát jedničkou na českém trhu pro takzvanou prémiovou klientelu," dodává Žalman.

Rozšiřování pobočkové sítě chystá - navzdory růstu zájmu o internetové bankovnictví - také většina ostatních bank. (Podrobněji jsme o těchto plánech psali v samostatném článku).

Přestože Raiffeisenbank už v předchozích letech zrušila řadu poplatků, například za zpracování hypotéky nebo vklad na vlastní účet, nechce jít podle Žalmana do cenové války s konkurencí. "Spíše než snižováním úroků a poplatků chceme konkurovat kvalitou," vysvětluje.

Česká Raiffeisenbank je dceřinou společností rakouské finanční skupiny Raiffeisen International. Právě mateřská společnost plánuje letos zprovoznit novou internetovou banku, zaměřenou na drobné klienty. "Ještě nepadlo definitivní rozhodnutí, kdy a kde se tak stane. Během letošního roku projekt odstartuje v jedné či dvou zemích," dodává Žalman bez bližších podrobností.

Foto: Ondřej Besperát
Čtěte také:
Co se bankám a pojišťovnám povedlo? Hlasujte v soutěži
Ochrana vkladů v bankách se zvýší. Přesto nemusí stačit
Nejabsurdnější poplatek? Pět bank jej bude účtovat dál

Nová internetová banka prý bude fungovat zcela odděleně od aktivit tuzemské Raiffeisenbank. Mimochodem právě Raiffeisenbank koupila v roce 2006 tehdejší eBanku (dříve Expandia Banku), českého průkopníka v oblasti internetového bankovnictví.

Raiffeisenbank působí na českém trhu od roku 1993, nyní má přes sto poboček. Loňský rok byl navzdory krizi nejúspěšnější v historii, zisk meziročně vzrostl o 42 procent na 1,99 miliardy korun. Podle výše celkových aktiv (193 miliard korun) je pátou největší bankou v tuzemsku.

Také rakouská Raiffeisen International se sice vloni udržela v zisku, meziročně však klesl o 78 procent na 212 milionů eur). Intenzivně však jedná o sloučení s mateřskou společností RZB. Tato zpráva podle agentury Reuters investory příliš netěší, což se projevilo právě na ceně akcií skupiny - při první zmínce o sloučení se jejich cena propadla postupně o 23 procent. Nezměnilo to ani dnešní upřesnění, že navzdory intenzivním jednáním ještě řada věcí zbývá dořešit.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Nové radní České televize poslanci nezvolili. Není jasné, kdy se k volbě znovu dostanou

Sněmovna v úterý čtveřici členů Rady České televize nevolila. Předseda opozičního klubu lidovců Jan Bartošek si po zhruba půlhodinové debatě k výběru televizních radních vzal přestávku do konce jednacího dne, poslanci se opět sejdou ve středu. Kdy bude výběr členů rady pokračovat, není jasné.

K odkladu volby vyzývá část opozice i Senát. Mezi adepty jsou i lidé, kteří podle kritiků představují ohrožení nezávislosti veřejnoprávní televize. Pirát Tomáš Martínek dnes neprosadil návrh, aby výběr pokračoval až potom, co sněmovní volební výbor posoudí výtky senátní mediální komise. Bartošek zase chtěl, aby se výbor zabýval zákonností postupu nynější členky televizní rady Hany Lipovské.

Zdroj: ČTK
Další zprávy