Raiffeisenbank přijme stovky lidí, chystá nové pobočky

Petr Kučera Petr Kučera
23. 3. 2010 12:50
Tuzemská pětka zrychluje expanzi, v rámci skupiny chystá i internetovou banku
Sídlo Raiffeisenbank v Praze.
Sídlo Raiffeisenbank v Praze. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Praha - Několik stovek nových zaměstnanců chce přijmout Raiffeisenbank během následujících osmnácti měsíců. "Hledáme jednak lidi s dlouhodobou praxí ve finančním sektoru, jednak uchazeče z řad čerstvých absolventů," říká generální ředitel banky Lubor Žalman.

Banka chce v dalších osmnácti měsících otevřít nebo rozšířit desítky poboček, hlavně v Praze a dalších největších městech. Nedostatek zaměstnanců už ale pociťuje i na stávajících pobočkách.

"Rozhodli jsme se urychlit expanzi," potvrzuje Žalman. Peníze investované do nové pobočky se podle něj vrátí už za dva až tři roky.

"V dlouhodobém horizontu se chceme stát jedničkou na českém trhu pro takzvanou prémiovou klientelu," dodává Žalman.

Rozšiřování pobočkové sítě chystá - navzdory růstu zájmu o internetové bankovnictví - také většina ostatních bank. (Podrobněji jsme o těchto plánech psali v samostatném článku).

Přestože Raiffeisenbank už v předchozích letech zrušila řadu poplatků, například za zpracování hypotéky nebo vklad na vlastní účet, nechce jít podle Žalmana do cenové války s konkurencí. "Spíše než snižováním úroků a poplatků chceme konkurovat kvalitou," vysvětluje.

Česká Raiffeisenbank je dceřinou společností rakouské finanční skupiny Raiffeisen International. Právě mateřská společnost plánuje letos zprovoznit novou internetovou banku, zaměřenou na drobné klienty. "Ještě nepadlo definitivní rozhodnutí, kdy a kde se tak stane. Během letošního roku projekt odstartuje v jedné či dvou zemích," dodává Žalman bez bližších podrobností.

Foto: Ondřej Besperát
Čtěte také:
Co se bankám a pojišťovnám povedlo? Hlasujte v soutěži
Ochrana vkladů v bankách se zvýší. Přesto nemusí stačit
Nejabsurdnější poplatek? Pět bank jej bude účtovat dál

Nová internetová banka prý bude fungovat zcela odděleně od aktivit tuzemské Raiffeisenbank. Mimochodem právě Raiffeisenbank koupila v roce 2006 tehdejší eBanku (dříve Expandia Banku), českého průkopníka v oblasti internetového bankovnictví.

Raiffeisenbank působí na českém trhu od roku 1993, nyní má přes sto poboček. Loňský rok byl navzdory krizi nejúspěšnější v historii, zisk meziročně vzrostl o 42 procent na 1,99 miliardy korun. Podle výše celkových aktiv (193 miliard korun) je pátou největší bankou v tuzemsku.

Také rakouská Raiffeisen International se sice vloni udržela v zisku, meziročně však klesl o 78 procent na 212 milionů eur). Intenzivně však jedná o sloučení s mateřskou společností RZB. Tato zpráva podle agentury Reuters investory příliš netěší, což se projevilo právě na ceně akcií skupiny - při první zmínce o sloučení se jejich cena propadla postupně o 23 procent. Nezměnilo to ani dnešní upřesnění, že navzdory intenzivním jednáním ještě řada věcí zbývá dořešit.

 

Právě se děje

před 29 minutami

V Dlouhé Lhotě na Příbramsku hoří výrobní hala. Hasiči vyhlásili 3. stupeň poplachu, na místě je 17 jednotek. Požár je zatím bez zranění

Aktualizováno před 52 minutami

Francouzský exprezident Sarkozy u soudu, podle prokuratury za neúspěšnou kampaň utratil příliš mnoho peněz

Před pařížským soudem po více než měsíci zazněly závěrečné řeči v procesu s bývalým francouzským prezidentem Nicolasem Sarkozym, který se týká financování jeho neúspěšné kampaně za znovuzvolení v roce 2012. Obhajoba požádala o zproštění obžaloby, napsal list L'Express. Prokuratura Sarkozymu navrhuje šestiměsíční vězení. Soud vynese verdikt 30. září.

"Nicolas Sarkozy se ničím neprovinil. Nepodepsal žádný rozpočet, nepodepsal žádnou fakturu, přijal všechna omezení, která se po něm žádala. Je na hony vzdálený hysterickému, nenasytnému kandidátovi. Respektuje hodnoty spravedlnosti," řekl soudu právní zástupce exprezidenta, který stál v čele Francie v letech 2007 až 2012.

Prokuratura naopak tvrdí, že Sarkozy je "jedinou osobou zodpovědnou za vlastní kampaň", píše L'Express.

Proces se Sarkozym, který se dnešního slyšení nezúčastnil, začal 20. května. Kromě Sarkozyho čelí obžalobě z falšování, podvodu nebo ilegálního financování kampaně dalších 12 lidí a společnost Bygmalion, která měla na starosti organizaci politických shromáždění. Právě podle jména této firmy je proces ve Francii označován jako kauza Bygmalion.

Prokurátoři tvrdí, že Sarkozyho strana v roce 2012 za velmi drahá volební shromáždění utratila téměř dvojnásobek maximální částky, kterou volební zákon stanoví ve výši 22,5 milionů eur (574,2 milionu korun). Následně podle žalobců najala spřátelenou agenturu pro styk s veřejností, aby skutečné náklady skryla. Prezidentské volby Sarkozy nakonec prohrál a jeho nástupcem v nejvyšší funkci se stal François Hollande.

Sarkozymu vedle půlročního trestu vězení hrozí pokuta 3750 eur (96.000 korun). Pro další obžalované prokuratura požaduje podmíněné tresty od 18 měsíců do čtyř let a pokuty až 150.000 eur (3,8 milionu korun).

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

Dálnice D35 je u Přáslavic uzavřena kvůli nehodě dodávky a dvou aut

Dopravu na dálnici D35 u Přáslavic ve směru na Lipník nad Bečvou uzavřela zhruba na 2,5 hodiny nehoda dodávky a dvou nákladních aut. Jeden z řidičů byl zraněn, informovala mluvčí hasičů Lucie Balážová. Zhruba od 20:30 je již komunikace v místě nehody průjezdná s omezením, doplnila mluvčí policie Petra Vaňharová. Od víkendu jde již o několikátou vážnou nehodu v této oblasti. 

"Komunikace v místě dopravní nehody je již průjezdná s omezením. Zprovozněn je pouze levý jízdní pruh po 281. kilometr D35. Od tohoto místa začíná další objízdná trasa a to až po 290. kilometr D35 z důvodu oprav poškozeného dálničního povrchu," uvedla mluvčí policie.

Hasiči z dodávky museli vyprostit zaklíněného řidiče, následně jej předali záchranné službě a asistovali při transportu. "K vyproštění jsme využili hydraulické nůžky a rozpínák, odstranili jsme celé dveře a řidiči jsme museli opatrně vyprostit nohy zaklíněné pod palubní deskou. Poté jsme jej na páteřní desce vytáhli z vozu ven," uvedla mluvčí hasičů Lucie Balážová.

Jen o několik kilometrů dále, mezi 290 a 281. kilometrem je dálnice v obou směrech uzavřena. V sobotu zde kvůli vysokým teplotám praskla a poté se zvlnila vozovka. K opravě stavbaři používají rychle tuhnoucí směs betonu. Automobilový provoz by v tomto dálničním úseku, který je od soboty v obou směrech uzavřený, měl být obnoven ve čtvrtek.

V této oblasti od víkendu řeší policisté již několik nehod. V pondělí na stejném místě havarovalo nákladní a osobního auto, nehoda se obešla bez zranění, dálnice byla uzavřena zhruba na tři hodiny.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Golfista Lieser má olympiádu definitivně jistou

Nejlepší český golfista Ondřej Lieser má definitivní jistotu, že si za měsíc zahraje poprvé na olympijském turnaji. Jeho účast v Tokiu potvrdil konečný redukovaný žebříček pro šedesát účastníků. Lieser v něm figuruje na 50. místě. Informovala o tom Česká golfová federace. Start v Tokiu má takřka jistý i Klára Spilková, která reprezentovala již na předchozí olympiádě před pěti lety v Riu de Janeiro.

Devětadvacetiletý Lieser se loni stal senzačně celkovým vítězem zkrácené sezony Challenge Tour a jako první český golfista v historii získal kartu na European Tour. Ve světovém žebříčku profesionálů mu patří 231. příčka.

Ženský olympijský žebříček se oficiálně uzavře až 29. června po skončení majoru KPMG Women's Championship a berounském turnaji Czech Ladies Open. Spilková se představí v zámoří, aktuálně jí patří v redukovaném pořadí pro Tokio 51. místo.

Lieser dnes rozšířil seznam českých olympioniků, měsíc před zahájením odložených her má výprava zajištěných 79 účastnických míst.

Další zprávy