Radiokomunikace prodělaly miliardu, mohou za to odpisy

ČTK ČTK
13. 11. 2013 13:01
Společnost je dominantním poskytovatelem zemského televizního a rozhlasového vysílání
Vysílač Brno - Hády společnosti České radiokomunikace
Vysílač Brno - Hády společnosti České radiokomunikace | Foto: České radiokomunikace

Praha - České Radiokomunikace vykázaly ve fiskálním roce končícím letos v březnu ztrátu 1,05 miliardy korun při tržbách 1,8 miliardy korun. Kvůli změně účetního období nejde výsledky srovnat s předchozím rokem. Vyplývá to z výroční zprávy společnosti. V kalendářním roce 2011 firma hospodařila se ztrátou 931 milionů korun a tržbami 1,97 miliardy korun.

Stejně jako v předchozím účetním období táhly firmu do červených čísel především odpisy a finanční náklady. Odpisy dlouhodobého majetku přesáhly 1,5 miliardy korun a nákladové úroky 800 milionů korun.

Radiokomunikace jsou dominantním poskytovatelem zemského televizního a rozhlasového vysílání. Prostřednictvím tří sítí pokrývají digitálním televizním signálem 99,6 procenta obyvatel ČR.

Vedle provozované technologie DVB-T firma spustila zkušební provoz modernější technologie DVB-T2 včetně vysílání v rozlišení HD nebo placené televize. S nahrazením DVB-T počítá v letech 2017-2019.

Firma pokračovala v poskytování telekomunikačních a datových služeb pro střední a velké firmy prostřednictvím vlastní optické a bezdrátové sítě. Jejími zákazníky jsou například tuzemští mobilní operátoři nebo poskytovatelé internetového připojení. Letos se firma chystá na sdílení sítí pro mobilní technologii LTE.

Loni Radiokomunikace spustily v Praze datové centrum, které letos po naplnění kapacity rozšířily. Postupně chystají datová centra ve všech regionech s využitím bývalých objektů pro analogové televizní vysílání.

Vlastníkem Radiokomunikací je australská skupina Macquarie. Novým šéfem společnosti je od letošního dubna bývalý generální ředitel českého Microsoftu Michal Čupa.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 7 hodinami

Trump omilostnil exporadce Flynna, zapleteného do ruského vlivu na přechozí volby

Americký prezident Donald Trump na Twitteru oznámil, že omilostnil svého někdejšího bezpečnostního poradce Michaela Flynna, který se na konci roku 2017 přiznal, že lhal Federálnímu úřadu pro vyšetřování (FBI). Ten ho vyslýchal v rámci vyšetřování údajného vlivu Ruska na prezidentské volby v roce 2016. Informovala o tom agentura Reuters.

Udělení milosti Flynnovi je vyvrcholením čtyřleté politické a právní aféry. O chystané milosti pro Flynna psal už dříve dnes server Axios s odvoláním na nejmenované zdroje. Udělení milosti Flynnovi podle něj znamená, že do záležitosti už dál nebudou moci promluvit soudy ani ministerstvo spravedlnosti poté, co se v lednu podle všeho stane prezidentem demokrat Joe Biden.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Maďarský zákon, který zakazuje úřední změnu pohlaví, přezkoumá ústavní soud

Soud v Miskolci (Miškovci) požádal maďarský ústavní soud o přezkoumání zákona, jenž zakazuje transgenderovým osobám změnit si v oficiálních dokladech jméno a pohlaví. Informuje o tom agentura AP s odvoláním na maďarskou nevládní organizace Háttér, která se zabývá ochranou práv LGBT (leseb, gayů, bisexuálů a transgenderových osob).

Soud v Miškovci tak vyhověl signatářům petice, kteří tvrdí, že zmíněný zákon porušuje ústavní právo na lidskou důstojnost a soukromý život. Podle AP má nyní ústavní soud na přezkoumání zákona 90 dní.

Autoři zákona, který maďarský parlament schválil letos v květnu, tvrdí, že "biologické pohlaví" člověka určují od narození chromozomy a nemůže být tudíž změněno. Proto je podle nich nezbytné aplikovat stejná pravidla v úředních dokladech. Kritici upozorňují, že zákon bude v důsledku znamenat větší diskriminaci transgenderových osob.

Zdroj: ČTK
Další zprávy