Radiokomunikace prodělaly miliardu, mohou za to odpisy

ČTK ČTK
13. 11. 2013 13:01
Společnost je dominantním poskytovatelem zemského televizního a rozhlasového vysílání
Vysílač Brno - Hády společnosti České radiokomunikace
Vysílač Brno - Hády společnosti České radiokomunikace | Foto: České radiokomunikace

Praha - České Radiokomunikace vykázaly ve fiskálním roce končícím letos v březnu ztrátu 1,05 miliardy korun při tržbách 1,8 miliardy korun. Kvůli změně účetního období nejde výsledky srovnat s předchozím rokem. Vyplývá to z výroční zprávy společnosti. V kalendářním roce 2011 firma hospodařila se ztrátou 931 milionů korun a tržbami 1,97 miliardy korun.

Stejně jako v předchozím účetním období táhly firmu do červených čísel především odpisy a finanční náklady. Odpisy dlouhodobého majetku přesáhly 1,5 miliardy korun a nákladové úroky 800 milionů korun.

Radiokomunikace jsou dominantním poskytovatelem zemského televizního a rozhlasového vysílání. Prostřednictvím tří sítí pokrývají digitálním televizním signálem 99,6 procenta obyvatel ČR.

Vedle provozované technologie DVB-T firma spustila zkušební provoz modernější technologie DVB-T2 včetně vysílání v rozlišení HD nebo placené televize. S nahrazením DVB-T počítá v letech 2017-2019.

Firma pokračovala v poskytování telekomunikačních a datových služeb pro střední a velké firmy prostřednictvím vlastní optické a bezdrátové sítě. Jejími zákazníky jsou například tuzemští mobilní operátoři nebo poskytovatelé internetového připojení. Letos se firma chystá na sdílení sítí pro mobilní technologii LTE.

Loni Radiokomunikace spustily v Praze datové centrum, které letos po naplnění kapacity rozšířily. Postupně chystají datová centra ve všech regionech s využitím bývalých objektů pro analogové televizní vysílání.

Vlastníkem Radiokomunikací je australská skupina Macquarie. Novým šéfem společnosti je od letošního dubna bývalý generální ředitel českého Microsoftu Michal Čupa.

 

Právě se děje

před 39 minutami

Washington povolal v sobotu z farmy brankáře Vaněčka

Český hokejový brankář Vítek Vaněček byl v sobotu povolán z farmy v Hershey z nižší AHL do prvního týmu Washingtonu a vyměnil si místo s Rusem Iljou Samsonovem. Třiadvacetiletý odchovanec Havlíčkova Brodu hned v duelu v Bostonu, kde Capitals vyhráli 3:2 po samostatných nájezdech, kryl na lavičce záda jedničce Bradenu Holtbymu.

Vaněček v této sezoně v AHL odchytal za Hershey osm zápasů s průměrem 2,65 obdržené branky a s úspěšností zákroků 89,4 procenta. Vicemistr světa ze šampionátu hráčů do 18 let z roku 2014 uzavřel 1. července jako chráněný volný hráč nový tříletý kontrakt s Washingtonem celkem na 2,15 milionu dolarů.

Na tuto sezonu má dvoucestnou smlouvu, ale na další dvě už jednocestnou, takže i v AHL může brát plný plat. Na farmách Capitals působí pátý rok a stále čeká na premiéru v NHL. Washington si vybral Vaněčka v roce 2014 v druhém kole draftu na 39. místě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy