Radiokomunikace prodělaly miliardu, mohou za to odpisy

ČTK ČTK
13. 11. 2013 13:01
Společnost je dominantním poskytovatelem zemského televizního a rozhlasového vysílání
Vysílač Brno - Hády společnosti České radiokomunikace
Vysílač Brno - Hády společnosti České radiokomunikace | Foto: České radiokomunikace

Praha - České Radiokomunikace vykázaly ve fiskálním roce končícím letos v březnu ztrátu 1,05 miliardy korun při tržbách 1,8 miliardy korun. Kvůli změně účetního období nejde výsledky srovnat s předchozím rokem. Vyplývá to z výroční zprávy společnosti. V kalendářním roce 2011 firma hospodařila se ztrátou 931 milionů korun a tržbami 1,97 miliardy korun.

Stejně jako v předchozím účetním období táhly firmu do červených čísel především odpisy a finanční náklady. Odpisy dlouhodobého majetku přesáhly 1,5 miliardy korun a nákladové úroky 800 milionů korun.

Radiokomunikace jsou dominantním poskytovatelem zemského televizního a rozhlasového vysílání. Prostřednictvím tří sítí pokrývají digitálním televizním signálem 99,6 procenta obyvatel ČR.

Vedle provozované technologie DVB-T firma spustila zkušební provoz modernější technologie DVB-T2 včetně vysílání v rozlišení HD nebo placené televize. S nahrazením DVB-T počítá v letech 2017-2019.

Firma pokračovala v poskytování telekomunikačních a datových služeb pro střední a velké firmy prostřednictvím vlastní optické a bezdrátové sítě. Jejími zákazníky jsou například tuzemští mobilní operátoři nebo poskytovatelé internetového připojení. Letos se firma chystá na sdílení sítí pro mobilní technologii LTE.

Loni Radiokomunikace spustily v Praze datové centrum, které letos po naplnění kapacity rozšířily. Postupně chystají datová centra ve všech regionech s využitím bývalých objektů pro analogové televizní vysílání.

Vlastníkem Radiokomunikací je australská skupina Macquarie. Novým šéfem společnosti je od letošního dubna bývalý generální ředitel českého Microsoftu Michal Čupa.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 56 minutami

Hasiči ve Zbůchu na Plzeňsku zasahují u úniku plynu, evakuovali 30 lidí

Hasiči v Plzeňské ulici ve Zbůchu na Plzeňsku zasahují u rozsáhlého úniku plynu z vyrovnávací nádrže. Podle řídícího důstojníka krajských hasičů plyn začal unikat asi před dvěma hodinami kvůli porušení opravované přípojky. Hasiči a policie podle něj z nejbližšího okolí úniku evakuovali asi 30 lidí. Doprava se odklání na obec Tlučná.

"Ulice na silnici I/26 i okolí ve vzdálenosti zhruba 150 m od místa nádrže je uzavřená," informovala policie na twitteru.

"My na místě situaci monitorujeme. A samozřejmě tady máme protipožární ochranu. Plyn neustále uniká a je tu i zástupce firmy, která to zde montovala," upřesnil řídící hasičů.

Další zprávy