Ptejte se na změny v nemocenské a mateřské

Petr Kučera Petr Kučera, pek
5. 2. 2009 15:19
Odpoví specialisté z ministerstva práce a sociálních věcí i České správy sociálního zabezpečení
Lékárna. Ilustrační foto.
Lékárna. Ilustrační foto. | Foto: Ondřej Besperát

Letošní rok přinesl nová pravidla pro placení nemocenské a mateřské. O změnách jsme podrobně psali v samostatných článcích, spustili jsme také online kalkulačky. Nyní máte možnost zeptat se odborníků na „doplňující" otázky. Odpovídat budou specialista z ministerstva práce a sociálních věcí, odborník z České správy sociálního zabezpečení a firemní poradce zaměřující se na tyto oblasti.

Nenašli jste odpověď na vaši otázku v našich předchozích článcích?

Jak se mění nemocenská? Přečtěte si krok za krokem

Mateřská roste, polepší si hlavně ženy s nadprůměrnými příjmy

Deset nejčastějších omylů kolem mateřské dovolené

Otázky jste mohli zadávat do pondělní 15. hodiny.

Nyní zpracováváme vaše dotazy. Omlouváme se za zpoždění, odpovědi zveřejníme postupně až v týdnu od 23. února.

Při větším počtu otázek přednostně vybereme takové, které jsou jasně formulované a zároveň jsme na ně neodpověděli už v předchozích textech. Dotazy by se tedy měly týkat především nejasností, upřesnění, výjimek či speciálních případů (například mateřská pro studentku, pro matky pracující v zahraničí a podobně). V této poradně nebudeme reagovat na čistě politické otázky - odpovídat totiž budou úředníci odpovědní za provádění přijatých předpisů, ne politici jako autoři těchto změn.

Nové kalkulačky na Aktuálně.cz:

Spočítejte si, kolik letos dostanete během nemoci

Spočítejte si, kolik letos dostanete na mateřské

 

Právě se děje

před 15 minutami

Podíleli se na ochraně ohrožených gepardů, íránský soud je poslal na dlouhé roky do vězení za špionáž

Íránský soud vyměřil tresty odnětí svobody v délce šesti až deseti let šesti ochráncům přírody. Byli obviněni ze špionáže. Podíleli se totiž na projektu záchrany v Asii kriticky ohrožených gepardů a používali k jejich pozorování skryté kamery. Informovala o tom dnes agentura AP.

Newyorské centrum zabývající se lidskými právy v Íránu oznámilo, že ochránci byli odsouzeni za kontakty s USA, tedy nepřítelem státu. V téže kauze budou souzeni ještě dva lidé. Ve skupině byl také Kavous Seyed Emami s občanstvím Íránu a Kanady, který zemřel loni v únoru za nejasných okolností ve vězeňské vazbě, kde čekal na soud. Vdově po něm pak Írán po nějaký čas bránil vycestovat ze země.

Zdroj: ČTK
Další zprávy