Průměrný plat v bankách přesáhl hranici 62 tisíc korun

djl
13. 7. 2008 20:00
Částka je trojnásobkem průměrné mzdy v ČR
Foto: Ludvík Hradilek

Praha- Průměrný plat zaměstnanců českých bank přesáhl 62 tisíc korun, tedy trojnásobek průměrného platu v České republice v prvním čtvrtletí tohoto roku. S odvoláním na údaje Českého statistického ústavu o tom informovaly Finanční Noviny.

Průměrný plat v České republice činil v na konci prvního čtvrtletí tohoto roku 22 531 korun, což je v meziročním srovnání o 2 120 korun více.

Sektor finančních služeb si oproti ostatním sektorům udržel velký náskok. A to přesto, že v něm rostly platy o 2,5 procenta pomaleji oproti celostátnímu průměru.

Růst průměrného platu za první čtvrtletí činil 10,4 procenta v porovnání s prvním kvartálem roku 2007. Ačkoli to byl nejrychlejší růst od roku 1998, nárůst reálné mzdy činil kvůli vysoké míře inflace jen 2,8 procenta.

Související:

 

Právě se děje

před 24 minutami

Dálnice D1 na Benešovsku stojí, ve směru na Brno se srazila dvě auta

Dopravní nehoda u Trhového Štěpánova zastavila provoz na dálnici D1 ve směru z Prahy na Brno. Kvůli srážce nákladního a osobního auta je přerušený provoz mezi sjezdem číslo 49 u Psářů a sjezdem číslo 56 u Soutic. Vyplývá to z informací Národního dopravního informačního centra.

Nehoda na 56 kilometru uzavřela dálnici D1 kolem 6:30. Na místě zasahují složky integrovaného záchranného systému.

před 1 hodinou

Tajfun v Japonsku zabil už 66 lidí

Počet obětí ničivého tajfunu Hagibis, který o víkendu zasáhl Japonsko, vzrostl na nejméně 66, dalších 15 lidí je pohřešováno. Podle agentury DPA o tom informovala japonská televize NHK.

Agentura Kjódó napsala, že bez elektřiny je stále na 34 000 domácností. Bez dodávek vody se musí obejít 138 000 domácností.

V zasažených oblastech pokračuje pátrání po nezvěstných, do kterého jsou zapojeny tisíce policistů, hasičů i vojáků.

před 1 hodinou

V centru Prahy nesmí vystupovat lidé v kostýmech ani bublifukáři

V centru Prahy od úterý nesmí vystupovat lidé v obřích kostýmech zvířat, například pand, a nesmí se tam ani dělat bubliny, po kterých jsou chodníky podle vedení města znečištěné a nebezpečné pro chodce.

Novela vyhlášky o pouličním umění, tzv. buskingu, kterou zastupitelé schválili v září, současně rozšířila zákaz pouličního umění na celé Staroměstské náměstí a na Velkopřevorské náměstí, náměstí Míru, Nerudovu ulici a část Spálené mezi křižovatkou s Purkyňovou ulicí a Národní třídou.

Vyhláška konkrétně zakazuje "vystoupení v převlecích za zvířata či postavy z filmů, televizních pořadů nebo počítačových her" a "vystoupení v převlecích svými rozměry zjevně přesahujícími proporce dospělého člověka". Zakázána jsou také vystoupení, která nepřiměřeně ruší hlukem, pachem či znečišťování.

Další zprávy