Provoz Státní pokladny bude o 70 procent levnější

Ekonomika ČTK Ekonomika, ČTK
25. 2. 2014 14:27
Cena podpory ve výběrovém řízení klesla z 19,7 milionu korun měsíčně na 5,7 milionu
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Ministerstvo financí pod vedením Andreje Babiše se chlubí první úsporou v nákladech na provoz. V otevřeném výběrovém řízení dnes jeho zástupci vybrali nového poskytovatele podpory Integrovaného informačního systému Státní pokladny (IISSP).

Ve výběrovém řízení byla vybrána nabídka, která oproti současnému stavu představuje úsporu zhruba 70 procent v provozních nákladech na aplikační podporu IISSP.

„Je znát, že v transparentní otevřené soutěži lze dosáhnout mnohem efektivnějšího využití peněz daňových poplatníků,“ uvedl první náměstek ministra financí Lukáš Wagenknecht.

Sdružení firem Hewlett-Packard a NESS Czech tak bude v následujících 18 měsících zajišťovat podporu provozu IISSP. Cena podpory bude činit zhruba 5,7 milionu korun měsíčně, dosud poskytovala tyto služby firma IBM za 19,7 milionu korun měsíčně bez DPH. Tendr byl vypsán na konci října loňského roku a nabídky bylo možné podávat do 30. prosince.

Integrovaný informační systém Státní pokladna se skládá z Centrálního systému účetních informací státu, z modulu pro přípravu státního rozpočtu, z modulů pro realizaci rozpočtu - rozpočtová opatření a platební styk. Cílem celého systému je efektivní řízení veřejných financí a přehled o financích státu v reálním čase.

Systém od loňska propojil státní organizace, tedy například ministerstva, státní fondy, obce, kraje, příspěvkové organizace nebo veřejné vysoké školy. V systému se již připravoval státní rozpočet na loňský rok.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy