Pro účet zdarma na poštu? Porovnali jsme nové bezpoplatkové konto s konkurencí

Jiří Hovorka Jiří Hovorka
4. 5. 2017 8:08
Nabídka účtů s nulovými nebo nízkými poplatky je opět zajímavější. ČSOB zmírnila od května podmínky pro účet zdarma. Projděte si nový přehled.

Česká spořitelna - "zdravý" účet s podmínkami

Foto: Jakub Plíhal

Účet v konceptu Moje zdravé finance poskytuje vše, co běžný klient nejčastěji potřebuje. Základní poplatek sice činí 100 korun, lze jej ale zcela vymazat.

Podmínky pro vynulování poplatku jsou tři. První dvě lze splnit jednoduše: Každý měsíc provést kartou od České spořitelny alespoň jednu platbu u obchodníků a nechat si poslat na účet alespoň sedm tisíc korun. Třetí podmínka je nejdůležitější: Zájemce musí mít od banky úvěr nebo s ní spořit na důchod, případně investovat. Kdo splní jen první dvě podmínky, ten bude za Zdravý účet platit 50 korun měsíčně.

V ceně balíčku, který lze při splnění zmíněných podmínek získat zcela bezplatně, jsou všechny příchozí platby, všechny odchozí platby zadané elektronicky (včetně trvalých příkazů nebo inkas), neomezený výběr z bankomatů České spořitelny (výběry u konkurence jsou za 40 korun), bezkontaktní karta Visa a kontokorent.

Česká spořitelna stokorunový poplatek nejprve strhne a následně ho - podle toho, jak klient plní podmínky - v následujícím měsíci na účet vrátí (zcela nebo z poloviny). Spořitelna nový účet nabízí primárně v rámci nové služby Moje zdravé finance. Kdo by nechtěl od spořitelny radit s financemi, ten si může nový účet s balíčkem výše zmíněných služeb pořídit za 75 korun měsíčně.

 

Právě se děje

Další zprávy