Pro účet zdarma na poštu? Porovnali jsme nové bezpoplatkové konto s konkurencí

Jiří Hovorka Jiří Hovorka
4. 5. 2017 8:08
Nabídka účtů s nulovými nebo nízkými poplatky je opět zajímavější. ČSOB zmírnila od května podmínky pro účet zdarma. Projděte si nový přehled.
Ilustrační snímek.
Ilustrační snímek. | Foto: Jakub Plíhal

Komerční banka – ztratíte se v odměnách

Foto: Jan Langer

Také Komerční banka umí nabídnout bankovní účet bez poplatků za měsíční vedení. Zcela zadarmo ale není.

Základní cena balíčku MůjÚčet činí 68 korun. Banka tento poplatek zcela vrací, když klient splní alespoň jednu ze čtyř následujících podmínek:

1) přinejmenším jedna příchozí platba v měsíci,

2) má kreditní kartu, úvěr nebo hypotéku od KB nebo od Modré pyramidy,

3) objem uložených peněz ve skupině KB alespoň 100 tisíc korun (KB, Modrá pyramida, Komerční pojišťovna, KB Penzijní společnost, Investiční kapitálová společnost KB),

4) pravidelná měsíční úložka v libovolné výši na produkt ve skupině KB.

I v takovém případě jsou ale - kromě samotného vedení účtu - zdarma už jen příchozí platby, bezkontaktní platební karta a případné vedení kontokorentu. Výběr z bankomatu KB přijde standardně na devět korun, nicméně banka vrací tento poplatek za jakoukoli platbu kartou u obchodníka - výběry z bankomatů KB tak může mít zdarma ten, kdo v daném měsíci zaplatí kartou alespoň tolikrát jako si vybere. Výběry z bankomatů konkurence jsou pak za 39 korun.

Zdarma ale nejsou odchozí platby - každá přijde na šest korun, případně si lze dokoupit balíček neomezeného množství odchozích plateb za 39 korun měsíčně.

Kdo má ve skupině KB uloženo více jak pět milionů korun nebo mu za měsíc přes účet projde více jak 150 tisíc korun, může mít bez poplatku za vedení prémiový účet nazvaný TOP nabídka se dvěma zlatými nebo jednou platinovou kartou. Běžná cena účtu je 490 korun.

 

Právě se děje

před 15 minutami

Mugabeho zabila rakovina, lékaři krátce před jeho smrtí zastavili chemoterapii

Příčinou úmrtí bývalého prezidenta Zimbabwe Roberta Mugabeho, který zemřel 6. září ve věku 95 let, byla rakovina. Lékaři v Singapuru, kde se dlouhodobě léčil, krátce před jeho smrtí zastavili chemoterapii. Důvodem byl Mugabeho vysoký věk, rozšíření nádorů a nízká účinnost léčby. O přesné příčině smrti zimbabwského exprezidenta poprvé promluvil současný prezident této jihoafrické země Emmerson Mnangagwa, informoval server BBC.

Zdroj: ČTK
před 44 minutami

Velšští ragbisté zahájili MS pohodlnou výhrou nad Gruzií

Velšští ragbisté vstoupili do mistrovství světa v Japonsku pohodlnou výhrou nad Gruzií 43:14. Vítězové Turnaje šesti národů vedli po první půli díky čtyřem položeným pětkám 29:0 a po změně stran si náskok bezpečně pohlídali. Velšský kapitán Alun Wyn Jones vyrovnal 129. startem národní rekord.

Spolufavorité skupiny D Velšané vlétli do utkání ve velkém stylu a už po dvou minutách otevřeli skóre. Gruzínci, kterým chybí zraněný kapitán Merab Šarikadze, postupně vyrovnali hru, ale bodů se dočkali až ve druhém poločase.

V neděli čeká Wales ostrý test v podobě obhájců stříbra Australanů, kteří si na úvod poradili s Fidži. Gruzie narazí na Uruguay.

Další zprávy