Pro účet zdarma na poštu? Porovnali jsme nové bezpoplatkové konto s konkurencí

Jiří Hovorka Jiří Hovorka
4. 5. 2017 8:08
Nabídka účtů s nulovými nebo nízkými poplatky je opět zajímavější. ČSOB zmírnila od května podmínky pro účet zdarma. Projděte si nový přehled.

Komerční banka – ztratíte se v odměnách

Foto: Jan Langer

Také Komerční banka umí nabídnout bankovní účet bez poplatků za měsíční vedení. Zcela zadarmo ale není.

Základní cena balíčku MůjÚčet činí 68 korun. Banka tento poplatek zcela vrací, když klient splní alespoň jednu ze čtyř následujících podmínek:

1) přinejmenším jedna příchozí platba v měsíci,

2) má kreditní kartu, úvěr nebo hypotéku od KB nebo od Modré pyramidy,

3) objem uložených peněz ve skupině KB alespoň 100 tisíc korun (KB, Modrá pyramida, Komerční pojišťovna, KB Penzijní společnost, Investiční kapitálová společnost KB),

4) pravidelná měsíční úložka v libovolné výši na produkt ve skupině KB.

I v takovém případě jsou ale - kromě samotného vedení účtu - zdarma už jen příchozí platby, bezkontaktní platební karta a případné vedení kontokorentu. Výběr z bankomatu KB přijde standardně na devět korun, nicméně banka vrací tento poplatek za jakoukoli platbu kartou u obchodníka - výběry z bankomatů KB tak může mít zdarma ten, kdo v daném měsíci zaplatí kartou alespoň tolikrát jako si vybere. Výběry z bankomatů konkurence jsou pak za 39 korun.

Zdarma ale nejsou odchozí platby - každá přijde na šest korun, případně si lze dokoupit balíček neomezeného množství odchozích plateb za 39 korun měsíčně.

Kdo má ve skupině KB uloženo více jak pět milionů korun nebo mu za měsíc přes účet projde více jak 150 tisíc korun, může mít bez poplatku za vedení prémiový účet nazvaný TOP nabídka se dvěma zlatými nebo jednou platinovou kartou. Běžná cena účtu je 490 korun.

 

Právě se děje

Další zprávy