Pro účet zdarma na poštu? Porovnali jsme nové bezpoplatkové konto s konkurencí

Jiří Hovorka Jiří Hovorka
4. 5. 2017 8:08
Nabídka účtů s nulovými nebo nízkými poplatky je opět zajímavější. ČSOB zmírnila od května podmínky pro účet zdarma. Projděte si nový přehled.

Moneta Money Bank – zdarma za 7000 korun na účet

Foto: Moneta Money Bank

Účet Genius Free & Flexi od Moneta Money Bank (dříve GE Money Bank) je bez poplatků v měsíci, kdy na něj přijde alespoň sedm tisíc korun. Kdo tuto podmínku nesplní, zaplatí za měsíční vedení 149 korun. Poplatek se nevybírá v prvních dvou měsících od podepsání smlouvy.

Při splnění základní podmínky (příchozí platby alespoň sedm tisíc korun) jsou v měsíci bez poplatků všechny běžné bankovní služby. Tedy příchozí a odchozí platby zadané elektronicky, trvalé příkazy a inkasa spravovaná elektronicky, bezkontaktní platební karta (MasterCard Debit nebo Maestro) a také výběry z bankomatů Moneta Money Bank. Každý výběr u tuzemské konkurence je naopak zpoplatněn - stojí 49 korun. V balíčku je také například možnost platební bezkontaktní nálepky nebo vedení kontokorentu.

Kdo má na všech produktech v bance uložen v součtu alespoň jeden milion korun, může vymazat poplatek také u nejvýkonnějšího účtu, který Moneta nabízí. Produkt s názvem Genius Gold jinak stojí 469 korun měsíčně.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Ve velkém procesu v Salvadoru odsoudili 373 členů známého gangu

Salvadorský soud dnes poslal do vězení 373 členů nechvalně proslulé zločinecké organizace Mara Salvatrucha. Výše trestů se různí, některé jsou v délce až 74 let. Podle agentury AP o tom informovala tisková služba příslušného soudu v hlavním městě San Salvadoru.

Během procesu se podle soudních dokumentů mimo jiné potvrdila tajná jednání mezi kriminálními skupinami a politiky ohledně podpory ve volbách v roce 2014. Potvrdily to předložené důkazy ve formě videozáznamů, fotografií a přepisů zachycených telefonních rozhovorů.

Předsedající soudce Godofredo Salazar v této souvislosti kritizoval prokurátory, že nevznesli obžalobu vůči politikům jak z levicové Fronty národního osvobození Farabunda Martího (FMLN), tak z pravicového Nacionalistického republikánského spojenectví (ARENA).

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Před pěti lety z bankomatu v Mělníku zmizelo šest milionů korun, policie nyní obvinila dva muže

Policie zadržela dva muže, kteří jsou podezřelí z toho, že před pěti lety vykradli bankomat v Mělníku. Podle kriminalistů z něho odnesli šest milionů korun. Hrozí jim pět až 12 let vězení.

"Pracovali v bezpečnostní agentuře, která poskytuje služby v převozu peněz a provozuje bezpečnostní systémy. Měli tak detailní znalosti o chodu společnosti, znali způsob manipulace s kazetami na bankovky a jejich doplňování do bankomatů," uvedla mluvčí.

Policisté oba, čtyřicetiletého a čtyřiačtyřicetiletého muže, zadrželi 4. prosince. Obvinili je z vloupání.

Zdroj: ČTK
Další zprávy