Pro účet zdarma na poštu? Porovnali jsme nové bezpoplatkové konto s konkurencí

Jiří Hovorka Jiří Hovorka
4. 5. 2017 8:08
Nabídka účtů s nulovými nebo nízkými poplatky je opět zajímavější. ČSOB zmírnila od května podmínky pro účet zdarma. Projděte si nový přehled.

Sberbank – tři varianty

Foto: Jakub Plíhal

Sberbank nabízí tři varianty běžného účtu, který je za určitých podmínek zdarma. Nevýhodou je, že jako jedna z posledních v Česku stále nenabízí bezkontaktní platební karty.

Nejvýkonnější verze nazvaná Optimal přijde standardně na 199 korun měsíčně. Poplatek vymažete při měsíčním obratu alespoň 25 tisíc korun, nebo pokud máte ve Sberbank uložen alespoň milion korun. Tento balíček nabízí všechny základní služby: neomezený počet výběrů z bankomatů všech bank v Česku, neomezené tuzemské elektronické odchozí i příchozí transakce, trvalé příkazy a inkasa spravovaná elektronicky. Navíc je v balíčku spořicí účet se sazbou 0,83 procenta na vklady do 300 tisíc korun a kontokorent se zvýhodněnou sazbou 14,99 procenta.

Druhá varianta nazvaná Aktiv vyjde v základu na 99 korun měsíčně, zdarma je při měsíčním obratu na účtu alespoň 15 tisíc korun. Oproti nejvýkonnějšímu balíčku nenabízí zvýhodněný kontokorent a výběry jsou zdarma jen z bankomatů Sberbank a skupiny ČSOB (ta pro Sberbank vydává karty).

Třetí varianta - Mini - je bez poplatku za vedení vždy, ale zdarma jsou pak už jen příchozí platby a odchozí platby zadané elektronicky v rámci Sberbank. Odchozí platba do jiné banky vyjde na pět korun. Výběr z bankomatu Sberbank také na pět korun, z bankomatu skupiny ČSOB deset korun a z bankomatů dalších bank na 37 korun.

 

Právě se děje

před 41 minutami

Basketbalisté Nymburka v Lize mistrů vyhráli v Nižním Novgorodu

Basketbalisté Nymburka v Lize mistrů zvládli zápas o druhé místo v tabulce skupiny C a v Nižním Novgorodu vyhráli 82:73. Středočeský celek zvítězil počtvrté z dosavadních pěti kol, jeho jedinou ztrátou je porážka s úřadujícími vicemistry z Tenerife.

Nymburk i domácí vstoupili do zápasu se shodnou bilancí tři výhry a jedna porážka, kterou oběma dnešním soupeřům připravilo Tenerife. Středočeši s vítězem Ligy mistrů z roku 2017 v minulém kole prohráli 68:78, Nižnij Novgorod španělskému celku podlehl 67:81.

před 48 minutami

Rusko vyplatilo členkám Pussy Riot odškodnění za nezákonné věznění

Rusko vyplatilo třem členkám známé punkové skupiny Pussy Riot částku 37 tisíc eur (950 tisíc korun), o které loni v prosinci rozhodl Evropský soud pro lidská práva (ESLP). Novinářům to v Moskvě oznámil člen skupiny Pjotr Verzilov. Ruské soudy podle ESLP porušily práva odsouzených a evropské úmluvy při verdiktu o skandálním koncertu v moskevském chrámu v roce 2012.

Pět členek Pussy Riot tehdy uspořádalo v moskevském chrámu Krista Spasitele punkovou modlitbu na protest proti podpoře církve Vladimiru Putinovi před prezidentskými volbami v březnu 2012. Tři účastnice moskevský soud poslal na dva roky za mříže. Jekatěrině Samucevičové později trest změnil na podmínku. Marija Aljochinová a Naděžda Tolokonnikovová vyšly na svobodu v březnu 2014 na amnestii v době, kdy jim do odpykání celého trestu zbývalo čtvrt roku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy