Pro účet zdarma na poštu? Porovnali jsme nové bezpoplatkové konto s konkurencí

Jiří Hovorka Jiří Hovorka
4. 5. 2017 8:08
Nabídka účtů s nulovými nebo nízkými poplatky je opět zajímavější. ČSOB zmírnila od května podmínky pro účet zdarma. Projděte si nový přehled.
Ilustrační snímek.
Ilustrační snímek. | Foto: Jakub Plíhal

Sberbank – tři varianty

Foto: Jakub Plíhal

Sberbank nabízí tři varianty běžného účtu, který je za určitých podmínek zdarma. Nevýhodou je, že jako jedna z posledních v Česku stále nenabízí bezkontaktní platební karty.

Nejvýkonnější verze nazvaná Optimal přijde standardně na 199 korun měsíčně. Poplatek vymažete při měsíčním obratu alespoň 25 tisíc korun, nebo pokud máte ve Sberbank uložen alespoň milion korun. Tento balíček nabízí všechny základní služby: neomezený počet výběrů z bankomatů všech bank v Česku, neomezené tuzemské elektronické odchozí i příchozí transakce, trvalé příkazy a inkasa spravovaná elektronicky. Navíc je v balíčku spořicí účet se sazbou 0,83 procenta na vklady do 300 tisíc korun a kontokorent se zvýhodněnou sazbou 14,99 procenta.

Druhá varianta nazvaná Aktiv vyjde v základu na 99 korun měsíčně, zdarma je při měsíčním obratu na účtu alespoň 15 tisíc korun. Oproti nejvýkonnějšímu balíčku nenabízí zvýhodněný kontokorent a výběry jsou zdarma jen z bankomatů Sberbank a skupiny ČSOB (ta pro Sberbank vydává karty).

Třetí varianta - Mini - je bez poplatku za vedení vždy, ale zdarma jsou pak už jen příchozí platby a odchozí platby zadané elektronicky v rámci Sberbank. Odchozí platba do jiné banky vyjde na pět korun. Výběr z bankomatu Sberbank také na pět korun, z bankomatu skupiny ČSOB deset korun a z bankomatů dalších bank na 37 korun.

 

Právě se děje

před 4 minutami

V depu v Praze vykolejila při posunu lokomotiva, část příměstských vlaků stojí

V železničním depu v Praze Vršovicích v úterý ráno vykolejila při posunu lokomotiva. Nehoda zastavila provoz příměstských vlaků mezi hlavním nádražím a Braníkem. Obnovení provozu České dráhy předpokládají v poledne, vyplývá z jejich webu. Co bylo příčinou vykolejení stroje, se vyšetřuje. "Následně bude nakolejení speciální technikou a oprava kolejiště," uvedly dráhy.

před 33 minutami

Putin Saúdské Arábii nabídl systém protiraketové obrany S-400

Rusko je po útoku na saúdskoarabská ropná zařízení připraveno Rijádu pomoci a prodat mu systém protiraketové obrany S-400. Řekl to ruský prezident Vladimir Putin po pondělních rozhovorech o Sýrii s tureckým prezidentem Recepem Tayyipem Erdoganem a íránským prezidentem Hasanem Rúháním v Ankaře. Informovala o tom agentura Reuters. 

Další zprávy