Pražské letiště zlevňuje dlouhodobé parkování

Petr Kučera Petr Kučera, pek
1. 8. 2009 8:30
Týden nejlevnějšího stání vyjde na 900 korun
Foto: Ondřej Besperát

Praha - Parkování u pražského ruzyňského letiště od začátku srpna mírně zlevní. Oznámila to Eva Krejčí, mluvčí státem vlastněného podniku Letiště Praha.

Týden v krytém Parkingu D, vzdáleném od terminálů téměř 10 minut chůze nebo jednu zastávku autobusem, zlevní na 900 korun. Dva týdny parkování přijdou na 1600 korun. V obou případech je cena o 200 korun nižší než dosud. Za tři týdny lidé zaplatí 1800 korun, což je dokonce o 700 korun méně než dosud.

„Bezpečnost vozů v Parkingu D je zajištěna monitorováním prostorů kamerovým systémem a pracovníky ostrahy letiště," říká Krejčí.

Ceník se mění také u krytého Parkingu C, jen v jednom případě jde o zlevnění. Cena za týden stání v jeho monitorované části zůstává na dosavadních 2000 korunách. Za dva týdny dokonce lidé zaplatí o 200 korun více než dosud, nově 2200 korun. Stejnou cenu, tedy 2200 korun, však zaplatí i za třítýdenní stání, které dosud přišlo o pětistovku dráž.

Výhodou Parkingu C je blízkost obou terminálů. Řidiči si navíc mohou zvolit i hlídané parkoviště. Tam jsou slevy nejvýraznější, přesto ale zůstává nejdražší. Za dva týdny lidé zaplatí 3200 korun, tedy o 1050 korun méně než dosud. Třítýdenní parkování zlevní o 1540 korun na 3400 korun.

Speciální sleva se týká motorkářů - za hlídané stání zaplatí jen 200 korun za týden.

Vedení ruzyňského letiště je dlouhodobě kritizováno za vysoké ceny parkování. Nicméně například na letišti v Norimberku přijde týden stání v nejlevnější variantě na zhruba 1200 korun, dva týdny na 1600 korun. Ve Vídni stojí týdenní stání téměř 2000 korun.

Zájem řidičů o levnější alternativu využívá čím dál více majitelů zahrad a pozemků v obcích okolo ruzyňského letiště. Ti nabízejí nižší ceny parkování včetně dopravy cestujících k terminálům.

Takhle vypadá nejnovější typ takzvané datové stránky. Jde o kartu, všitou v klasické pasové "knížce". Součástí karty je i čip s digitální fotografií.
Takhle vypadá nejnovější typ takzvané datové stránky. Jde o kartu, všitou v klasické pasové "knížce". Součástí karty je i čip s digitální fotografií. | Foto: Aktuálně.cz
Čtěte také:
Nové pasy s otisky prstů. Kdo je musí mít?
Jedete do ciziny? Podívejte se, kde je levný benzin
Novinky v roamingu: Jak levně telefonovat z dovolené
 

Právě se děje

Další zprávy