reklama
 
 

Praha zjednoduší nákup jízdenek pro MHD. Bude stačit karta z banky nebo mobil

7. 9. 2017
V červnu 2018 chce Praha spustit nový systém placení v městské hromadné dopravě. Městská firma Operátor ICT vypsala výběrové řízení na společnost, která zmíněný systém vytvoří.

Praha - Definitivní tečku za Opencard připravuje Praha. Od června roku 2018 chce spustit nový systém, který umožní cestovat městskou hromadnou dopravou jen pomocí bankovních karet nebo aplikace v mobilu.

"Jedná se o projekt, který se bude týkat až 2,6 milionu lidí a každý si bude moci nově vybrat, jestli si kupon nahraje na Lítačku, platební kartu nebo třeba do mobilní aplikace," popisuje v Hospodářských novinách primátorka Prahy Adriana Krnáčová (ANO).

Nový systém placení v MHD, na jehož provozovatele aktuálně vypsala výběrové řízení městem vlastněná společnost Operátor ICT, zavede novinky, které dnes již fungují například v Brně, Ostravě či Plzni.

Nově bude možné zaplatit kupon pomocí mobilní aplikace, aniž by pasažér musel kamkoliv chodit. Získá také možnost prokazovat se bezkontaktní platební kartou revizorovi, který podle ní pozná, o kterého cestujícího se jedná a zda má předplacené jízdné.

Platit za jízdné pomocí karty či mobilní aplikace by podle města mělo být možné od června příštího roku. Nyní mají společnosti čas se hlásit do výběrového řízení na zpracování systému, jehož součástí bude i e-shop, kde bude možné nakupovat jednorázové jízdenky nebo si jízdné předplatit.

Cestující budou mít s nástupem nového systému i nadále možnost používat SMS jízdenky, klasické papírové kupony, Lítačku či Opencard, pokud jim stále platí.

Kolik bude nový systém stát? Podrobnosti čtěte v Hospodářských novinách.

autor: Ekonomika | 7. 9. 2017

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  Komerční sdělení
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama