Povinná dovolená, dotace na moře. Zvolte absurdity z EU

Petr Kučera Petr Kučera
28. 1. 2013 16:00
Hlasovat v anketě o nejabsurdnější nařízení EU lze do konce února
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Praha - Nejabsurdnější nařízení či nápad z Evropské unie hledá nová anketa, kterou vyhlásil web Bankovnipoplatky.com. O celkem devatenácti nominovaných absurditách lze hlasovat do konce února.

"Ke spuštění akce nás vedla poslední událost, kdy EU plánuje přijmout kvóty pro ženy ve vedení evropských firem," říká organizátor ankety Patrik Nacher.

Návrhy, z nichž vzešlo 19 nominovaných kandidátů, mohl kdokoliv podávat do konce loňského roku. Pořadí je sestaveno podle průběžného stavu hlasování k 27. lednu. Popis nominovaných nařízení či nápadů je zestručněný, a nemusí tedy přesně odpovídat původní terminologii.

Vítěze můžete vybrat do konce února na této stránce.

 

Právě se děje

před 50 minutami

Polský nejvyšší soud zpochybnil nezávislost soudcovské rady

Polský nejvyšší soud dnes rozhodl, že soudcovská rada, převážně zvolená parlamentem ovládaným vládní stranou Právo a spravedlnost (PiS), není dostatečně nezávislá na politické moci. Zpochybnil tak podle agentury AFP spornou soudní reformu, prosazovanou vládou PiS. Rozhodnutí nejvyššího soudu může podle expertů posloužit k napadení verdiktů stovek soudců, jejichž jmenování soudcovská rada schválila, a vyvolat chaos v soudním systému, upozornila agentura Reuters.

"Národní soudcovská rada neskýtá dostatečné záruky nezávislosti na orgánech zákonodárné a výkonné moci," uvedl soudce nejvyššího soudu Bohdan Bieniek s tím, že žádost soudcovské rady o odročení dnešního jednání nejvyššího soudu dorazila devět minut po podepsání verdiktu, a tak "nelze odročit něco, co už skončilo".

Předseda soudcovské rady Leszek Mazur nicméně rozhodnutí odmítl a ujistil, že "nebude mít žádný vliv na fungování rady, ani disciplinárního kolegia nejvyššího soudu".

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Rusko je ochotné prodloužit odzbrojovací smlouvu s USA bez podmínek

Ruská federace je připravena bez jakýchkoliv podmínek a diskusí prodloužit smlouvu se Spojenými státy o omezení strategických útočných zbraní (START). Prohlásil to ve čtvrtek prezident Vladimir Putin při poradě o vojenských záležitostech.

Smlouva START, jejíž obnovenou podobu podepsali v roce 2010 v Praze prezidenti USA a Ruska Barack Obama a Dmitrij Medveděv, je poslední platnou odzbrojovací smlouvu mezi oběma jadernými velmocemi. Platnost smlouvy vyprší 5. února 2021, může být ale prodloužena o pět let. "Rusko je připraveno neprodleně, co možná nejrychleji, do konce letošního roku, bez jakýchkoliv předběžných podmínek smlouvu prodloužit," prohlásil Putin podle agentury Interfax.

Zdroj: ČTK
Další zprávy