reklama
 
 

Poštovní spořitelna zdraží platby na pobočkách i karty

1. 5. 2011 12:30
Nový sazebník začne platit 1. července

Praha - Výrazné zdražení transakcí na pobočkách a také druhých karet vydávaných ke stejnému účtu. Takové změny chystá Poštovní spořitelna od 1. července.

Vyplývá to z nového sazebníku, který podle zákona zaslala klientům s dvouměsíčním předstihem.

Ceny elektronických transakcí ani výběrů z bankomatu se nemění.

Používejte internet, ne pobočku

Jednorázový i hromadný příkaz k úhradě, podaný formou papírového dokladu, zdraží z dnešních osmi korun na dvojnásobek. Za takzvanou účetní položku tedy lidé zaplatí 16 korun.

Poplatek za výběr hotovosti ve finančním centru stoupne na 35 korun. Dosud přišel na 26 korun v případě Osobního účtu a 30 korun v případě Postkonta.

Vklad hotovosti na Postkonto prostřednictvím Maxkarty zdraží ze dvou na pět korun. Poplatek za vklady za Osobní účet se nemění, zůstává na osmi korunách.

Dráž vyjde i druhá karta a složenky

Vydání Maxkarty takzvané disponující osobě zdraží z 200 na 350 korun, pro majitele Osobního účtu zůstane zdarma. Také u Postkonta zůstane vydání první karty zdarma, ale druhá a další zdraží z 200 na 350 korun.

Klienti si připlatí také za zaviněnou výměnu Maxkarty, i v tomto případě poplatek stoupne z 200 na 350 korun. Při ztrátě nebo odcizení karty účtuje spořitelna 350 korun už nyní, zdražení se tak dotkne jen ostatních výměn na žádost klienta, typicky kvůli zapomenutému PIN.

Změní se také ceny za platby složenkou na obchodním místě. Drobné platby do 200 korun zdraží z dvanácti na 22 korun a sjednotí se tak s platbami do 5000 korun (u nich stoupne poplatek z 20 na 22 korun).

Platby složenkou do 50 tisíc korun zdraží z třiceti na 33 korun. Beze změny zůstává desetikorunový poplatek za každých dalších započatých 50 tisíc.

Složitější bude také změny Postkonta, nepůjde-li o přechod z levnější varianty Ekonom na dražší Max nebo Obec. Zájemce zaplatí 50 korun. Dosud přišla změna na 30 korun v případě tiskopisu nebo na 12 korun při elektronické žádosti.

autor: Petr Kučera | 1. 5. 2011 12:30

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama