Poslední den na daňové přiznání. Online formulář a přehled změn

Petr Kučera Petr Kučera
1. 4. 2016 11:42
Online deník Aktuálně.cz letos nabízí novou aplikaci, díky níž lze přiznání vyplnit jednoduše ve třech krocích. Projděte si také podrobný přehled změn a dostupných daňových slev.
Foto: Jan Langer

Praha – Pátek 1. dubna je poslední den pro odevzdání přiznání k dani z příjmu fyzických osob za rok 2015, pokud lidé nevyužijí služeb daňového poradce. Do čtvrteční půlnoci dostala finanční správa 1,4 milionu přiznání, celkem jich čeká okolo 2,1 milionu. Formulář lze odevzdat osobně na podatelně, zaslat klasickou poštou, nebo za určitých podmínek elektronicky.

Online deník Aktuálně.cz letos nabízí novou aplikaci, díky níž lze přiznání vyplnit jednoduše ve třech krocích. Po vyplnění potřebných údajů vám na e-mail přijde kompletně vyplněné daňové přiznání, které stačí vytisknout a podepsat. Vše je zdarma.

Daňové přiznání musí i tentokrát podávat každý, jehož příjmy (které jsou předmětem daně z příjmů fyzických osob) za loňský rok překročily 15 tisíc korun. U lidí, kteří mají příjmy pouze ze zaměstnání nebo jejich přivýdělek nepřesáhl šest tisíc korun za rok, ale může tuto daňovou povinnost splnit zaměstnavatel ve formě ročního zúčtování daně – musí jej o to ale požádat do 15. února.

Mezi hlavní změny letos patří vyšší daňová sleva na děti, vyšší limit pro uplatnění školkovného, nové povinnosti týkající se datových schránek a vysokých příjmů osvobozených od daně, pro podnikatele pak také omezení takzvaných výdajových paušálů. Podrobný přehled změn jsme přinesli v samostatném článku, stejně jako aktuální přehled daňových slev a odpočtů.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Čeští plochodrážníci vybojovali stříbro ve MS družstev na dlouhé dráze

Historického úspěchu dosáhli čeští jezdci v mistrovství světa družstev na dlouhé ploché dráze, když v německé Vechtě vybojovali stříbrné medaile. Josef Franc, Hynek Štichauer a Martin Málek podlehli ve finále Francouzům, kteří obhájili loňský premiérový triumf.

O velké překvapení se čeští reprezentanti postarali v semifinále, v němž před deseti tisíci diváků vyřadili favorizované Němce. Domácímu týmu nepomohl ani úřadující světový šampion mezi jednotlivci Martin Smolinski. Osminásobní mistři světa se museli spokojit s bronzem.

Dosavadním největším úspěchem českých jezdců bylo třetí místo z roku 2016 z Mariánských Lázní.

před 5 hodinami

Volejbalisté porazili na ME bez ztráty setu Estonsko

Čeští volejbalisté zaznamenali na mistrovství Evropy první výhru ve skupině D. Svěřenci trenéra Michala Nekoly dnes v Rotterdamu i díky deseti esům zdolali Estonsko 3:0 po setech 25:18, 34:32 a 28:26.

Nejvíce bodujícím hráčem utkání byl český univerzál Jan Hadrava s 23 body. Dramatický druhý i třetí set navíc vždy ukončil nechytatelným podáním.

Dalšími českými soupeři budou v pondělí mistři světa Poláci. Pak je ještě čeká Nizozemsko a Černá Hora. Do osmifinále postoupí nejlepší čtveřice.

Další zprávy