Kolik zaplatíte za benzin na dovolené? Nový přehled cen v Evropě

Ekonomika Jiří Kropáček Ekonomika, Jiří Kropáček
9. 5. 2017 6:17
Mapa ukazuje, kolik stojí benzin a nafta podle německého autoklubu ADAC. Vyplatí se vám natankovat už v Česku plnou nádrž.
0 %100 %

Praha - Pohonné hmoty jsou v Česku v porovnání s dalšími evropskými státy podprůměrně levné. Ukazuje to přehled, který online deník Aktuálně.cz připravil podle údajů o průměrných cenách v jednotlivých zemích, jak je sleduje německý automotoklub ADAC.

Nejlevnější benzin mohou řidiči nakoupit v Bělorusku, kde litr vyjde v přepočtu na 62 centů, a v Rusku (64 centů). V Česku je to 1,14 eura a v sousedním Slovensku dokonce 1,30 eura. Naopak nejdražší je benzin na Islandu (1,79 eura) a v Nizozemsku (1,69 eura).

Nafta vyjde nejdráže ve Švédsku (1,49 eura), nejlevnější je pak v Moldávii (0,57 eura). V Česku přijde litr na 1,10 eura.

Ze sousedních zemí je oproti Česku levnější jen Polsko s cenou benzinu 1,06 eura za litr a nafty 1,02 eura za litr. Srovnatelné ceny s tuzemskými má ještě Rakousko.

Oblíbené dovolenkové destinace - Slovinsko, Chorvatsko a především Itálie - jsou pro řidiče výrazně dražší než tankování v Česku.

 

Právě se děje

Další zprávy