Podvodníci na Národní třídě!

M.R.
6. 9. 2007 16:32
Na Národní třídě, či na Andělu na vás čeká spousta podvodníků. Nepřipraví vás sice o statisíce, nicméně o pár stovek přijít můžete. Zvlášť pokud dáte na jejich osobní kouzlo a necháte se jimi přesvědčit.

Jdete po Národní třídě u obchodního domu Tesco a najednou vás osloví krásná, sebevědomá mladá žena, která vás okamžitě zaujme. Představí se svým jménem a k získání důvěry vám okamžitě podává ruku. Její vystupování je velmi sebejisté.

První otázka směřuje na to, zda nakupujete v obchodním domu Tesco, nebo či jste z okolí Prahy. Po odpovědi na tuto poměrně zbytečnou otázku se dozvíte, že slečna zastupuje jednu nejmenovanou reklamní společnost, která od nového týdne otvírá svou pobočku právě v obchodním domě Tesco.

Romantická? Energická? Hlavně naivní?

Jste požádáni zda na vás může otestovat nové výrobky, které se právě v nově otevřené prodejně budou prodávat. Padne otázka, zda jste spíše romantická, nebo energická, přičemž na další průběh akce to nemá žádný výrazný vliv.

Chvíli na to vás slečna navoní parfémem a zeptá se na váš pocit z vůně. Okamžitě vám poskytne informaci, že se jedná o nejnovější výrobek Francouzské firmy, který stojí běžně více než 1600,- Kč. Následně na vás vyzkouší další vůni. Pokud vyjádříte svou spokojenost, objeví se okamžitě oba parfémy v ruce, a přidán je i třetí s tím, že je to dárek.

Dárky nejsou zadarmo!

Podmínkou k získání tohoto skvělého dárku v hodnotě téměř 2000,- Kč je však odpověď na jednoduchou otázku.

Jak dlouho působí obchodní dům Tesco v Čechách? 15 nebo 10 let?

Je velmi zajímavé vypozorovat, jak se prodejcům hodí jméno známého obchodního domu, které však s popisovanou akcí nemá vůbec nic společného.

Je v podstatě jedno zda odpovíte dobře či špatně. Svou "výhru" dostanete stejně. Nikoliv však zadarmo, ale za "pouhých" 500 600,- Kč!! Za tuto cenu dostanete "dárek" tří parfémů, které by jinak údajně stály až 3000,- Kč.

Pokud si dárek skutečně nechcete koupit a pokusíte se vymluvit na nedostatek peněz, pak nemáte vyhráno. Slečně se usměje a zeptá se kolik máte. Svůj dárek pak můžete získat i za 200,- Kč.

Na první pohled si každý podiví, jak se může někdo nechat takhle napálit a koupit si laciný, nekvalitní parfém, který není ani evidentně pravý. Nicméně umění "prodejců" je skutečně obdivuhodné. Všichni používají stejnou taktiku, stejné obraty a stejné otázky. Tudíž je zřejmé, že prošly podrobným školením.

Navíc až na výjimky se jedná o komunikativní příjemné, lidi, kteří ví jak oslovit a jak člověka přesvědčit. Jejich přátelské vystupování osloví téměř každého.

Pro zásoby do stánku

Když zboží prodají, nejdou si doplnit zásoby jak by jste mohli očekávat do Tesca, či nějaké obchodu, ale nenápadně směřují ke krabicím ve stáncích Ukrajinských stánkařů, kteří prodávají obdobné zboží za směšné ceny. Mimo jiné obdobné parfémy u stánku seženete za 30 40,- Kč!!

 Důvěra je však poměrně draze vykoupena. A je jen k podivu, kolik lidí si předražené parfémy nakonec koupí. Otázkou je, kdo kromě prodejců získává skutečně zřjmé velmi vysoké zisky z tohoto prodeje.

Pokud tedy nemáte zájem o dárek za 600,- Kč, vůbec s takovými lidmi nekomunikujte či jim slušně sdělte, že nemáte zájem. Peníze jistě můžete vynaložit účelněji a ne podpořit podvodníky.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Zemřel volejbalový mistr světa Smolka, bylo mu 81 let

Volejbalový mistr světa z roku 1966 z Prahy Josef Smolka dnes zemřel ve věku 81 let. O úmrtí legendy Dukly Liberec informoval ČTK ředitel klubu Pavel Šimoníček.

Smolka, rodák z Troubek, získal s úspěšnou generací reprezentantů také bronzovou medaili na olympijských hrách v Mexiku 1968 a byl vicemistrem Evropy z roku 1967.

Na domácí scéně se stal jako hráč trojnásobným mistrem republiky a později jako trenér dovedl Duklu k pěti titulům. Je také členem Síně slávy českého volejbalu.

Jeho stejnojmenný syn byl rovněž volejbalovým reprezentantem a v současné době působí v klubu pod Ještědem jako kouč mládeže.

Zdroj: ČTK
Další zprávy