Podvodníci chtějí údaje k vaší kartě, varuje spořitelna

Petr Kučera Petr Kučera
24. 10. 2011 13:13
Nový typ phishingu míří na klienty, kteří nedodržují základní bezpečnostní pravidla
Příloha podvodného mailu, mířícího na klienty České spořitelny
Příloha podvodného mailu, mířícího na klienty České spořitelny | Foto: ČS

Praha - Před dalším typem podvodných e-mailů varovala Česká spořitelna, největší tuzemská banka.

Spořitelna v poslední době zaznamenala nový typ takzvaného phishingu. Cílem útočníků je vylákat citlivé osobní údaje klienta a údaje k jeho kreditní kartě, kterou chtějí následně zneužít.

Útočníci vyzývají klienta k aktualizaci jeho osobních dat a údajů o kartě pod záminkou, že pokud tak neučiní, bude mu karta zablokována.

E-maily se snaží vyvolat zdání, že odesílatelem zprávy je Česká spořitelna. "Maily s aktivními linky však nerozesíláme a nikdy touto cestou nepožadujeme zadání osobních údajů," zdůrazňuje banka ve varování na svém webu.

"Pokud vám byl doručen takový e-mail, v žádném případě na něj nereagujte a na případné odkazy neklikejte," zdůrazňuje spořitelna.

Podvodný e-mail přitom nemusí obsahovat odkaz na podvodné stránky. Falešný formulář pro získání citlivých údajů může být obsažen přímo v těle zprávy nebo je připojen jako příloha. Klient by ani v tomto případě neměl do těchto formulářů vyplňovat důvěrné nebo přihlašovací informace.

 

Právě se děje

před 49 minutami

Americký diplomat Sondland připustil, že na Trumpův pokyn tlačil na Ukrajinu

Americký diplomat Gordon Sondland při středečním veřejném slyšení v Kongresu připustil, že na pokyn prezidenta USA naléhal na Kyjev, aby dodal informace zvýhodňující Donalda Trumpa ve volbách. Sondland, Trumpův stoupenec a sponzor jeho volební kampaně, promluvil ve výboru Sněmovny reprezentantů pro kontrolu zpravodajských služeb, který chce usvědčit Trumpa, že se na Kyjevu domáhal informací poškozujících jeho možného volebního soka Joea Bidena.

Sondland působí jako velvyslanec USA při Evropské unii a demokraté toužící vystavit Trumpa hrozbě ústavní žaloby ho považují za klíčového svědka. Hotelový magnát je podle médií členem skupiny nazývané "amigos" (přátelé), do níž patří ministr energetiky Rick Perry a zmocněnec USA pro Ukrajinu Kurt Volker. Jejich úkolem bylo prostřednictvím zákulisních tahů přimět Kyjev k dodání "špíny" na Bidena.

Zdroj: ČTK
Další zprávy