Pobočky banky pro milionáře převezme Česká spořitelna

Ekonomika Ekonomika, red eko
8. 1. 2010 11:00
HSBC končí se službami pro jednotlivce, soustředí se jen na firmy
Foto: ČS

Praha - Tuzemské pobočky HSBC, banky, která se zaměřovala na movitější klienty, převezme překvapivě Česká spořitelna. HSBC již na konci minulého roku oznámila, že nebude poskytovat služby jednotlivcům, ale soustředí se na firmy.

Podle neoficiálních informací měli nefiremní klienti uloženo v české HSBC kolem pěti miliard korun.

O pobočky banky se zajímaly také další banky, od kterých se specializace na bohaté zákazníky čeká víc než u spořitelny. Například J&T Banka, podobně jako dosud HSBC patří mezi "privátní banky" poskytující výrazně individuální přístup, se o klienty HSBC zajímala velmi intenzivně.

Nakonec s převzetím poboček uspěla Česká spořitelna. Klienti HBSC si pochopitelně mohou vybrat jakoukoliv jinou banku.

Miliony na účtě

Takzvané privátní bankovnictví, které nabízejí i další banky jako dříve HSBC, je postaveno na předpokladu, že si klienti uloží částky v milionech korun a že jejich obrat na účtě bude měsíčně v desetitisících. Banky jim pak za to poskytují velmi nadstandardní služby.

Hlavním lákadlem osobního bankovnictví HSBC bylo konto Premier. Lidé, kteří na něm měli více než milion korun, měli například vedení účtu zdarma, bezplatné výběry z bankomatů po celém světě a samozřejmě i investiční poradenství. Klienti s nižším vkladem platili 750 korun měsíčně.

Loni HSBC přidala ke dvěma pražským pobočkám také první brněnskou, na podzim pak vstoupila na trh hypoték. Ukončení služeb osobního bankovnictví tak přišlo nečekaně.

HSBC působí na českém trhu dvanáct let, je součástí globální skupiny založené v roce 1865 jako Hongkong and Shanghai Banking Corporation Limited. Během finanční krize sice nespadla pod státní dohled, ale v rámci úsporných opatření propouští tisíce zaměstnanců a prodává nemovitosti včetně svého londýnského ústředí. HSBC patří také mezi jedny z největších dubajských věřitelů.

Foto: Česká spořitelna
Čtěte také:
HSBC ruší účty klientům, ostatní se slétají na kořist
Banky lákají klienty na internet, poboček je přesto víc
 

Právě se děje

před 21 minutami

Britská vláda dává poslancům tři dny na přijetí zákona o brexitu

Za tři dny plánuje britská vláda v dolní komoře parlamentu prosadit prováděcí zákon k dohodě o brexitu. V pondělí to potvrdil Jacob Rees-Mogg, který za kabinet premiéra Borise Johnsona dojednává agendu Dolní sněmovny. Poprvé prý budou o návrhu zákona poslanci hlasovat v úterý, do pátku jej mají předat horní komoře parlamentu.Přijetí zákona je nutnou podmínkou pro ratifikaci dohody o podmínkách britského odchodu z EU. Opatření musí mimo jiné vysvětlit, jak bude Británie splácet unii dojednané vyrovnání finančních závazků, nebo jak bude fungovat mechanismus pro zachování volného režimu na irské hranici.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Praha vypsala nový tendr na novoroční videomapping. Nabídla, že zajistí bezpečnost

Pražský magistrát vypsal nové výběrové řízení na organizátora promítání na budovy, které by mělo nahradit novoroční ohňostroj. Do prvního výběrového řízení se přihlásil jen jeden zájemce, který nesplnil podmínky. Oproti prvnímu tendru magistrát odstranil z podmínek povinnost zajistit bezpečnost akce, kterou si vezme na starost město. "Zakázku jsme zjednodušili a očekáváme, že se do ní přihlásí více uchazečů," uvedl mluvčí Prahy Vít Hofman. Maximální částka, kterou je město ochotné za atrakci zaplatit, zůstala dva miliony korun. Zájemci mohou nabídky podávat do 6. listopadu, ihned poté by měla zasednout výběrová komise a pokud někdo uspěje, smlouva by podle mluvčího měla být uzavřena v polovině listopadu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy