Plyn od října zlevní všem, dočkali se i Pražané

Petr Kučera Petr Kučera, red eko
31. 8. 2009 16:30
Méně zaplatí zákazníci Pražské plynárenské i RWE a E.ON
Plynový hořák
Plynový hořák | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Společnost Pražská plynárenská sníží od 1. října ceny pro domácnosti v průměru o 4,4 procenta. Společně s předchozím letošním zlevněním tak lidé v Praze a jejím okolí zaplatí letos o 14 procent méně než na začátku roku.

Domácnost, která plyn využívá k vaření, ohřevu vody i topení, ušetří ročně 3000 korun. Lidé v  rodinných domech zaplatí dokonce o 4500 korun méně, uvedla dnes Pražská plynárenská.

Zlevnění plynu pro domácnost už oznámila i společnost RWE, která je na českém trhu s plynem jedničkou. Od října firma zlevní v průměru o 2,5 procenta.

Ušetří také zákazníci společnosti E.ON, která dodává plyn hlavně na jihu Čech. Zemní plyn pro domácnosti zlevní o 4,07 procenta.

Foto: www.metallkoncept.cz
Čtěte také:
Plyn pro domácnosti od října zlevní, zřejmě naposled
Také E.ON od října zlevní plyn, výrazněji než RWE
Česko nechce plynové vydírání, vyroste nový zásobník
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 8 hodinami

Při nehodě auta a malotraktoru zemřel na Domažlicku starší muž

Jednu oběť má nehoda osobního auta a malotraktoru u Záhořan na Domažlicku. Auto zezadu narazilo do malého traktoru a jeho řidiče náraz vymrštil do příkopu, na místě zemřel. ČTK o tom informovala krajská policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

Nehoda se stala okolo 16:45 na silnici III/1836 u obce Záhořany. Řidič vozu Volvo ve věku 22 let jel ve směru od Záhořan na Spáňov. "Z dosavadního šetření vyplývá, ze řidič osobního vozidla zezadu narazil do vpředu jedoucího malotraktoru značky Vari, které řídil 77letý řidič. Po střetu byl řidič z malotraktoru vymrštěn do silničního příkopu. Při nehodě došlo k jeho zranění, kterému na místě podlehl," popsala Jiroušková.

Požití alkoholu a jiných omamných a psychotropních látek u řidiče osobního vozidla policisté na místě vyloučili. Okolnosti tragické nehody nyní policie vyšetřuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy