Potvrzeno. Nejúspěšnější penzijní fond připsal 2,3 procenta

Jiří Hovorka Jiří Hovorka
12. 5. 2014 12:35
Axa potvrdila svůj nejlepší výsledek od propuknutí finanční krize. Na oznámení výnosu už čekají jen klienti České spořitelny.
Ilustrační snímek.
Ilustrační snímek. | Foto: Vojtěch Marek

Praha - Z nejvyššího zhodnocení úspor v penzijním transformovaném fondu za rok 2013 se může radovat zhruba 412 tisíc klientů Axa penzijní společnosti. Ta dnes potvrdila informace online deníku Aktuálně.cz z dubna a oznámila výnos za loňský rok ve výši 2,29 procenta (bez započtení státního příspěvku).

Jde o nejlepší výsledek penzijního fondu společnosti Axa od propuknutí finanční krize v Česku v roce 2008. V minulých pěti letech se Axa propadla do podprůměru s výnosy 0 %, 2 %, 1,47 %, 1,47 % a 1,23 %.

V transformovaných fondech - bývalém penzijním připojištění - spoří téměř pět milionů obyvatel Česka.

Výnosy za rok 2013 už oznámilo sedm z osmi penzijních společností. Na výsledek už čekají jen klienti penzijní společnosti ze skupiny České spořitelny, která by jako jediná neměla porazit loňskou inflaci (1,4 %).

U transformovaných fondů, které mají vzhledem ke garanci minimálně nulového zhodnocení (nemohou jít do minusu) omezené možnosti investování, je přitom jejich hlavním cílem právě porazit inflaci, a uchovat tak reálnou hodnotu úspor. Po započtení státního příspěvku pak celkové zhodnocení dosahuje až čtyř procent.

Penzijní společnost Výnos za rok 2013
Axa 2,29 %
Conseq (dříve Aegon) 2,17 %
Česká pojišťovna (+ Generali) 2,1 %
ČSOB 1,7 %
Allianz 1,6 %
KB 1,44 %
ING 1,41 %
ČS ?

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas další aktuality a rady! Osobní finance Aktuálně.cz.

 

Právě se děje

Další zprávy