Obědy z domova si nosí do práce téměř polovina zaměstnanců

ČTK ČTK
30. 9. 2014 16:17
Důvodem je hlavně snaha nezatěžovat rodinný rozpočet výdaji za obědy v restauraci nebo závodní jídelně.
ilustrační foto
ilustrační foto | Foto: Thinkstock

Praha - Obědy z domova si nosí do práce 45 procent českých zaměstnanců. K tomu je nevede ani tak starost o vyváženou a zdravou stravu, jako především snaha nezatěžovat rodinný rozpočet výdaji za obědy v restauraci nebo závodní jídelně. Vyplývá to z ankety na pracovním portálu Profesia.cz.

"Často si také zaměstnanci nestíhají zajít na oběd, a proto je pro ně domácí strava výhodná, někdy chybí i vyhovující stravovací zařízení v blízkosti pracoviště," uvedla další důvody Kateřina Jaroňová z portálu.

Každý osmý člověk v Česku pravidelně neobědvá vůbec. Při porovnání s loňskými výsledky průzkumu jejich počet klesá. Zatímco před rokem to bylo 20 procent respondentů, letos jich je 13 procent.

Příležitost provětrat si hlavu během oběda v restauraci využívá 18 procent účastníků. Kdysi masově provozované závodní jídelny navštěvuje 14 procent lidí.

Výsledky ankety zároveň naznačují rostoucí oblibu donáškových služeb. V loňském roce si obědové menu vybírala z nabídky těchto společností čtyři procenta respondentů, letos dovezené menu konzumuje na pracovišti každý desátý Čech.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Baseballisté Houstonu vyřadili Yankees a jsou ve finále MLB

Baseballisté Houstonu budou podruhé během tří let hrát Světovou sérii. Astros se dostali do finále MLB po výhře nad New York Yankees 4:2 na zápasy. Postupovou výhru trefil homerunem José Altuve.

Světová série začne v Houstonu v úterý a soupeřem vítězů ligy z roku 2017 bude při premiéře ve finále soutěže tým Washington Nationals.

Houston Astros porazili Yankees v sobotním šestém utkání 6:4. V dohrávce poslední deváté směny zajistil domácímu týmu triumf dvoubodovým odpalem za bariéru Altuve. "Nejsme ve Světové sérii díky mně, ale díky celému týmu," řekl nejužitečnější hráč série.

Podobně Astros vyhráli nad Yankees i druhé utkání série, v kterém až v druhé nastavené směně rozhodl homerunem Carlos Correa.

Zdroj: ČTK
Další zprávy