Nových bytů rychle přibývá. Modernizuje se ale méně

Redakce EKO
13. 5. 2008 11:00
Za první čtvrtletí bylo rozestavěno přes 9000 bytů
Foto: Aktuálně.cz

Praha - Hledáte nový byt? Máte široký výběr. V Česku jich v prvním čtvrtletí letošního roku bylo dokončeno přes 9150, což je bezmála o deset procent více než o rok dříve.

Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Český statistický úřad.

Stavebníci se rozhodně nudit nebudou. Zahájena byla výstavba 9750 bytů, což je v meziročním srovnání o 4,4 procenta více.

Že je Česko jedno velké staveniště, dokazuje pak další údaj - rozestavěných bytů je přes 171 tisíc, což ve srovnání s rokem 2007 je o procento víc.

Foto: Ludvík Hradílek
Čtěte také:
Hypotéky už tolik netáhnou. Lidé si půjčili méně
Srovnání cen realit: Dům na Ibize, zn. výhodná koupě

Nejvyšší podíl na rozestavěnosti byl u rodinných domů - 50,2 procenta, nejnižší - podíl 1,3 procenta - pak u bytů ve stavebně upravených nebytových prostorách.

"V prvním čtvrtletí 2008 byla dokončena modernizace 5 165 bytů, což je o 2,8 procenta méně než ve stejném období 2007," píší dále statistici.

 

Právě se děje

před 38 minutami

Pivovary budou zřejmě trvale osvobozeny od daně za vylité pivo, u poslanců zákon prošel

Pivovary zřejmě budou i do budoucna osvobozeny od spotřební daně za vylité nebo jim vrácené pivo. Změnu zákona o spotřebních daních, která s tím počítá, tento čtvrtek ve zrychleném jednání ve stavu legislativní nouze schválila Sněmovna. Nyní ji dostane k projednání Senát. Uvedený princip vracení daně platí již v souvislosti s koronavirovou krizí, ale jen do konce letošního roku. Schválená předloha ho zavádí trvale.

"Je potřeba, aby vylité pivo pod dohledem celní správy se od daně osvobodilo a ta daň se vrátila," řekla před poslanci ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Zákon podpořilo 94 z přítomných 95 poslanců. Sněmovna jednala v omezeném počtu, zákon přijala v předložené podobě. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy