Nový účet je zdarma bez podmínek. Porovnání s konkurencí

Jiří Hovorka Jiří Hovorka
1. 2. 2015 13:30
Equa bank nabízí účet, který je zdarma vždy, nemusíte na něj poslat peníze, ani platit kartou. Online deník Aktuálně.cz zmapoval komplet nabídku bezpoplatkových účtů.

Citibank - vymažte 169 korun

Foto: HN - Jiří Němeček

Citikonto Plus má sice základní cenu 169 korun měsíčně, na nulové poplatky ale dosáhne ten, komu na účet během měsíce dorazí platby v celkové výši alespoň 25 tisíc korun. Druhou možností je mít v Citibank uloženo alespoň 250 tisíc korun.

Při splnění alespoň jedné z těchto dvou podmínek máte zdarma všechny základní bankovní služby. Počet bezplatných dchozích plateb zadaných přes internetové bankovnictví do jiných bank je však omezen na deset, případné další online platby v měsíci vyjdou na tři koruny. Zdarma je i bezkontaktní karta a čtyři výběry v jakémkoli bankomatu v Česku (další pak přijdou za 30 korun).

Citibank nabízí ještě dva prémiové balíčky osobních účtů, které mají náročnější podmínky na splnění vedení služby zdarma a při nesplnění podmínek jsou také dražší (Citi Premium se základní cenou 350 Kč a Citigold 500 Kč měsíčně).

Klienti Citibank v Česku zároveň musí počítat s tím, že mateřská společnost Citigroup loni v říjnu rozhodla, že Česko bude jednou ze zemí, kde opustí oblast osobního bankovnictví. Momentálně se tak řeší, jaké konkurenční bance Citibank tuto svou oblast podnikání prodá. Kdo tedy nyní podepíše smlouvu se Citibank, měl by myslet na to, že už za rok zřejmě bude nedobrovolně přecházet do jiné banky, která zatím není známá.

 

Právě se děje

Další zprávy